E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Sandër Lleshi betohet si Ministër i Brendshëm

Mbrëmjen e sotme është betuar para Presidentit Ilir Meta, z. Sandër Lleshaj, në postin e Ministrit të Brendshëm.

Dje Kuvendi i Shqipërisë votoi me 77 vota pro dekretin e Presidentit Meta, që emëron Sandër Lleshin Ministër të Brendshëm.

Sandër Lleshaj u refuzua dy herë që të dekretohej në postin e Ministrit të Brendshëm, pasi ai rezultonte si ushtarak aktiv. Vetëm pas kërkesës për lirim nga detyra që mbante si ushtarak, Meta ka pranuar të dekretojë Lleshajn në postin e Ministrit të Brendshëm.

Refuzimi i dekretimit të Lleshajt, solli një ngërç mes Presidencës dhe Kryeministrisë.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...