E mërkurë, 20 Janar, 2021
11 C
Tirana

Safet Gjici rrit taksat në kohë pandemie, këshilltari: Rroftë partia

Në një kohë kur pandemia e Covid-19 ka goditur rëndë ekonominë shqiptare, kryetari i bashkisë së Kukësit, Safet Gjici nuk ndal rritjen e taksave për qytetarët dhe bizneset.

Në relacionin drejtuar Këshillit Bashkiak, Gjici propozon rritjen e tarifave vendore për vitin 2021.

Anëtarët e Këshillit, kanë votuar në unanimitet për rritjen e taksës se infrastrukturës me 2%. Nga 4% që ishte ketë vit, do të bëhet 6% për ndërtesa për qëllime banimi dhe biznesi.

Sias statistikave të publikuara nga Monitor, Kukësi është bashkia më e varfër në vend.

Pjesë nga debati në mbledhjen e këshillit bashkiak Kukës

Safet Gjici: Taksat nuk janë rritur fare.

Këshilltari: Ajo për linjat ajrore ishte shumë fantastike.

Safet Gjici: Ajo do të qëndrojë.

Këshilltari: Rroftë partia.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...