E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
1.5 C
Tirana

Rruga drejt Europianit, ja kur rikthehen kuqezinjtë për dy sfidat e radhës

Pas përfundimit të 2 sfidave të para të vlefshme për eliminatoret e Europianit 2020, Shqipëria do të rikthehet të luajë sërish në muajin qershor. Fillimisht do të jetë mysafire në Islandë për t’u ndeshur me ishullorët në datën 8 qershor.

Ashtu si dhe Kombëtarja kuqezi, islandezët arritën të siguronin 3 pikë në 2 sfidat e para, duke mposhtur Andorrën në transfertë me rezultatin 0-2, teksa u mposhtën nga Franca me rezultatin 4-0.

Tre ditë më vonë, pra në datën 11 qershor, Shqipëria do të presë në shtëpi Moldavinë e vendit të fundit. Në 2 ndeshjet e para, skuadra moldave pësoi 8 gola dhe shënoi vetëm 1.

Sfidat e radhës:

8 qershor 2019 / Islandë-Shqipëri

11 qershor 2019 / Shqipëri-Moldavi

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...