E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Rregullorja e universiteteve, 14 ditë mësim online nëse infektohet 1 person

Pandemia ka ndryshuar rrjedhën e jetës. Më herët u njoftua se mësuesit po trajnohen për të dhënë mësimin online. Çdo gjë po i paraprihet një situate e cila edhe mund të përkeqësohet. Universiteti i Tiranës ka miratuar rregulloren anticovid, ku në rast se një student rezulton me koronavirus, i gjithë grupi vazhdon mësimin për 14 ditë online.

Universiteti i Tiranës ka vendosur që në 4 javët e para të nëntorit, vitet e para do bëjnë mësim ne auditore. Për vitet më lartë, do të kenë një alternim midis mësimit online dhe mësimit fizik në auditore. Për zgjedhjen e mësimit do flitet me pedagogë të lëndës, dhe do të vendoset për mënyrën sesi ai do të kryhet.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...