Intervista

Rrëfimi i Vlorës: Jeta ime në ISIS, ja çfarë pashë atje…


               Publikuar në : 12:31 - 15/10/19 Gentjan Progni

Vlora (emri i vërtetë i njohur për redaksinë) ka shkuar në Siri shumë e re. Ajo ende ka frikë nga dora e zgjatur e IS-it. Ndaj kushti për bisedë ka qenë që të mos prezantohet dhe t’ia ndryshojmë zërin.

Po çfarë mendon Vlora sot për shkuarjen e saj në Siri; si e ka përjetuar kohën e jetës në “Shtetin Islamik”; vrasjen e dy bashkëshortëve; a ka parë edhe vetë vrasje dhe tmerre të kryera nga IS-i; si ka jetuar dhe çfarë ka ngrënë; a e ndjen veten fajtore për përfshirje në një luftë në vend të huaj; a është penduar; si e sheh jetën në të ardhmen?

Ajo flet për të gjitha në një rrëfim për DW:


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT
Këtë e pëlqejnë %d blogues: