E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Rrëfehet ish-bashkëshortja e Andi Bushatit: Në atë kohë nuk dija të jetoja vetëm

Teksa na ndan vetëm një ditë nga 8 Marsi, dita ndërkombëtare e gruas, emisioni “Soiree” solli mbrëmë në ekran disa prej figurave femërore më të njohura në vend si Edita Tahiri, Eni Çoabni, Linda Spahiu, Erinda Ballanca e shumë të tjera.

Gjatë bisedës, moderatorja Jonida Shehu pyet në një moment Avokaten e Popullit, Erinda Ballanca, se “kur ka qenë momenti që ajo ka menduar që mirë do ishte ta kisha burrin në krah”.

Ish-bashkëshortja e analistit të njohur Andi Bushati, u shpreh se “ka mbi 12 vjet e ndarë dhe që herë pas here e ndjen që është më mirë që njeriu të ketë një person me të cilin të trajtojë çështjet e jetës”.

“Në fakt mendoj çdo herë, nuk është se kam një mendim të përjashtuar. Unë kam mbi 12 vjet që jam vetëm dhe nuk e kam këtë gjë, por e ndjej herë pas here që është më mirë që njeriu të ketë një person me të cilin të trajtojë çështjet e jetës, nuk them se do të duhet të varem, sepse mua nuk më duhet të varem prej një mashkulli”, tha Ballanca.

“Në kohën që kam patur një partner kam qenë shumë më mirë për shumë çështje. Madje duhet të them se çuditërisht, tani kur e kujtoj më duket edhe pak për të qeshur, por në momentin që jam ndarë, atëherë e kuptova që unë nuk dija më të jetoja vetëm. Më dukej sikur çdo veprim që kisha bërë gjatë gjithë jetës sime, kam qenë gjithmonë një vajzë e pavarur dhe e hedhur të themi gjatë gjithë jetës sime, më dukej sikur nuk dija të bëja asgjë, sepse isha mësuar për të qenë me dikë.

Por sigurisht që çdo gjë pastaj rimerret dhe jeta është shumë e bukur në të gjitha mënyrat që ajo jetohet. Rendësi ka jetosh në mënyrë të shëndetshme, ta jetosh e mbushur me dashuri për njerëzit që ty të rrethojnë dhe për të marrë dashuri nga njerëzit që ti ke pranë. Kështu që në këtë pikë mendoj se jam shumë e privilegjuar edhe pse nuk kam një mashkull në krah. Do të doja të kisha një mashkull në krah, por duhet të ishte ai i duhuri patjetër”, shtoi Avokatja e Popullit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...