E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Rikthehet në ekran “Friends”, aktorët nga 2.5 milionë dollarë

Sot rikthehet në ekranet e mbarë botës seriali “Friends” me 6 personazhet shumë të dashur nga publiku i shpërndarë në kohë dhe në hapsirë.

Nga fundi i speciales mbi ribashkimin e “Friends” në HBO Max, drejtuesi James Corden u kërkon gjashtë aktorëve të imagjinojnë se si do të ishte jeta e personazheve të tyre sot.

Chandler dhe Monica të martuar. Kështu do të bënin edhe Ross dhe Rachel. Me fëmijë, natyrisht. E njëjta gjë me Phoebe-n. Mister i vetëm ishte Joey, të cilit aktori Matt LeBlanc iu përgjigj me një shaka: “Ai ndoshta do të hapte ndonjë dyqan sanduiçësh në Venecia Beach.”

Ka ndoshta shumë arsye pse njerëzit e përfshirë në serialin Friends nuk u përpoqën t’i çonin ato histori përpara. Do të kishte qenë e vështirë. Me siguri jo të gjithë do të kishin qenë në sintoni . Gjithmonë ekziston mundësia e dështimit.

Aktorja Lisa Kudrow vuri në dukje se krijuesit e shfaqjes, Marta Kauffman dhe David Crane, thanë se ata punuan shumë për t’i dhënë secilit personazh një fund të kënaqshëm në serinë e fundit në 2004-ën.

Ritakimi me Friends u shty me një vit për shkak të pandemisë COVID-19. Sipas Variety, secili prej aktorëve ka marrë 2.5 milion dollarë për t’u shfaqur në specialen e re. Shikuesve u tha se ishte hera e dytë që Kudrow, LeBlanc, Jennifer Aniston, Courteney Cox, Matthew Perry dhe David Schwimmer kishin qenë në një dhomë së bashku që nga filmimi i finales së serialit.

Do të ketë një hapje jashtëzakonisht efektive. Një derë hapet në një skenë të zbrazët të Ëarner Bros-it, ku dikur ishte seti i vjetër i “Friends”. Schwimmer (Rosi) hyn vetëm, duke tundur kokën prej atyre që sheh.

Lexo edhe :   SHBA-të do të blejnë 500 milionë vaksina Pfizer për t'i ndarë me vendet e tjera
Lexo edhe :   Miliarderët amerikanë paguajnë pak ose aspak taksa

Ai ndiqet, njëri pas tjetrit nga Kudrow, Aniston, LeBlanc, Cox dhe, së fundmi, Perry.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të shtëna me armë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...