E diel, 13 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Reshje bore në Dibër, Korçë dhe Elbasan/ S’ka energji elektrike në këto fshatra

Temperaturat e ulëta kanë pushtuar vendin.

Në Dibër, Korçë dhe Elbasan ka pasur reshje bore dhe raportohet se në disa zona ka patur edhe ndërprerje të energjisë elektrike. Në njësi të thella, lartësia e borës arrin në 40 cm.

Konkretisht, ka probleme me energjinë elektrike në fshatrat e njësisë administrative Cëraves në Pogradec, fshatra të Vithkuqit, disa fshatra të fushës së Korçës si dhe një lagje e tërë në qytetin e Maliqit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Përfundon studimet Bachelor e Master, nuk e fusin në provimin e shtetit

Euro 2020/ Formacionet zyrtare, Angli-Kroaci gjithçka gati

Ndeshja e parë e ditës së sotme ajo mes Anglisë dhe Kroacisë nis në orën 15:00 dhe kombëtaret kanë publikuar dhe formacionet zyrtare.  

PD/ Voton i fundit nga kandidatët Agron Shehaj, ja fjala e tij për median

I fundit në rradhë nga kandidatët për kreun e Partisë Demokratike që votuan sot ishte Agron Shehaj. Në fjalën e tij pas hedhjes së...

Izrael/ Betohet sot qeveria e re, Netanyahu ‘zbret’ pas 12 vitesh nga pushteti

Në Izrael pritet të betohet sot një qeveri të re e cila do ta dërgojë Kryeministrin Benjamin Netanyahu në opozitë pas një 12 vjeçari...

Rritja e vdekshmërisë foshnjore, ogur zi

Blerina Hoxha/ Monitor Përpjekjet e tre dekadave në uljen e vdekshmërisë foshnjore u përmbysën vitet fundit, kur numri fataliteteve nën 1 vjeç arriti në vitin...

Vdekja e 44 vjeçarit në Velipojë, dhjetra pushues nga Kosova në protestë

Mungesa e mjekëve dhe e vrojtuesve në plazhe ka nxjerrë në protestë dhjetra pushues nga Kosova. Protesta ka ardhur 24 orë pasi në plazhin...