E shtunë, 18 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Real Madrid në krizë totale, Ramos dhe Marcelo sherr në stërvitje

Pas dy disfatave në “El Clasico” dhe më pas eliminimi shokues në Champions League, Real Madrid është zhytur në një krizë të thellë. Për të mos mjaftuar kjo, edhe brenda grupit ka përçarje mes lojtarëve dhe mes dy veteranëve.

Prestigjiozja spanjolle “Marca” zbulon se ditën e djeshme ka pasur një përplasje mes kapitenit Ramos dhe Marcelo. Shkak është bërë festimi i brazilianit, gjatë seancës stërvitore.

Sergio Ramos dhe Marcelo ishin pjesëtarë të dy ekipeve të ndryshme gjatë stërvitjes, teksa në fund ka triumfuar ekipi i brazilianit.

Sjellja e tij nuk i ka pëlqyer Ramos, i cili ka reaguar ashpër duke nxitur sherr. U desh ndërhyrja e shokëve të tjerë të skuadrës për të shmangur një përplasje fizike mes 2 veteranëve. Ky tension nxjerr në pah atmosferën aspak pozitive që ka mbërthyer skuadrën madrilene.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Të kërkojë falje ose të largohet”, Rama paralajmëron ashpër ministrat

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur mesditën e sotme kabinetin e ri qeveritar në mbledhjen e parë, ku do të miratohen disa vendime. Rama i...

Betohen në Presidencë, Qeveria nis zyrtarisht mandatin e tretë

Pas betimit te presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit të ri qeveritar vendosën të ecnin në këmbë përgjatë Bulevardit Dëshmorët...

Betimi i kabinetit qeveritar/Rama dhe ministrat betohen para Metës

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak çaste më parë në Presidencë, ku bashkë me anëtarët e kabinetit qeveritar do të betohet para kreut të...

Miliarderi amerikan shpallet fajtor për vrasje

Trashëgimtari amerikan i pasurive të paluajtshme Robert Durst, subjekt i dokumentarit të krimit HBO The Jinx, është dënuar për vrasjen e mikes së tij...

Kurti lë pas inatet me Ramën dhe e uron për mandatin e tretë

Dje kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar një letër të hapur homologut të tij shqiptar, Edi Rama, duke e uruar për mandatin...