E enjte, 3 Dhjetor, 2020
14 C
Tirana

Rama në banesën e re të familjes Poçi, mahnitet nga i moshuari: Monument kulture

Më të lexuarat

“Je një shtrigë”, Rama nuk ia përton drejtoreshës së shkollës (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar një tjetër shkollë në Durrës, e cila u rindërtua pasi u dëmtua nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të...

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

Prostitucion në qendër masazhi, si rekrutoheshin vajzat në rrjetet sociale

Blutë e Tiranës kanë goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e shfrytëzimit të prostitucionit, dhe përshtatjes së ambienteve për prostitucion. Në...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

UEFA përzgjedh stadiumin ”Air Albania” për finalen e madhe europiane

Për herë të parë në histori Tirana dhe Shqipëria futet në hartën e zhvillimit të aktiviteteve më të mëdha europiane të futbollit. Edicioni i parë...

Nikollë Lesi: Rama ka blerë gazetarët VIP me thasë me euro, Gjekmarkaj shembull

Gazetari Nikoll Lesi, ka dalë në mbrojtje të kolegut të tij Agron Gjekmarkaj, për të cilin ka folur me superlativa. Në një shkrim në gazetën...

27 vite nga vrasja e Pablo Eskobar, trafikanti nr. 1 i të gjitha kohërave

Karrierën kriminale e nisi në rrugët e qytetit të tij Medelin, kur ishte adoleshent. Vidhte makina, gurrë varresh, cigare, apo rrëmbente njerëz në këmbim...

Kurohej në Turqi prej COVID-19, ja çfarë po ndodh me trajnerin Gega

Trajneri i Kukësit Skënder Gega, ia ka dalë të mposhtë koronavirusin dhe sot pritet të kthehet në Shqipëri. Tekniku i nënkampionëve të vendit, ka...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

Silva Bino: Nuk e kemi kaluar më të keqen, nesër mblidhemi me Komitetin Teknik

Shefja e epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino tha se nesër Komiteti Shëndetësor do të mbajë një mbledhje për tu njohur me...

Kryeministri Edi Rama ka vizituar këtë pasdite familjen Poçi në banesën e tyre të re në Farkë. Dy muaj më parë, banesa e kësaj familjeje u dëmtua nga tërmeti i 21 shtatorit.

I shoqëruar nga kryebashkiaku Erion Veliaj dhe kreu i njësisë administrative, Rama ka uruar për shtëpinë e re familjen Poçi duke shoqëruar me karrocë plakun e familjes, prind i 10 fëmijëve e gjysh i shumë nipërve e mbesave.

Gjatë vizitës në shtëpinë e tyre, nuk munguan batutat mes kreut të qeverisë dhe të moshuarit. Në një moment, kryeministri e konsideroi veten një “katunar” që ka vetëm një copë muri në Surrel.

Kam një çuni i një shoku nga qyteti, ai shkoi aty, pa delen tha ça është ky qen? S’njifte delen. Ai i imi i njeh të gjitha llojet e deleve, pula, të gjitha. Ne punojmë në qytet dhe në darkë ikim në katund, nuk shohim më aty televizor fare.

Lexo edhe :   Veliaj, tender 450 mln lekë për të “klonuar” Kullën e Sahatit

Këta i dun shpitë me kolona greke, me peshq në oborr, i ke pa ti kur i bëjnë edhe me lule të varura në tavan, se u duket vetja ashtu, unë një mur kam bërë aty. Nuk kanë faj njerëzit se më kan parë në televizor, te kutia e sherrit, nuk jam aq i keq sa aty dhe aq i mirë sa këtu”, u shpreh Rama.

Në përfundim të takimit, Rama u shpreh se i moshuari e kishte impresionuar duke i lënë përshtypje të një njeriu të jashtëzakonshëm: “Shyqyr që nuk kemi këtë në opozitë se do të na kishte hedhur 10 herë. Gjigant, monument kulture. I jashtëzakonshëm. Ai ishte kompjuter në tru”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rama mbledhje urgjente në Ministerialin e OSBE: Bëj thirrje për bashkëpunim

Kryeministri Edi Rama, në cilësinë e kryetarit të radhës në OSBE, ka marrë fjalën në nisje të Ministerialit të kësaj organizate. Rama u shpreh...

Vaksinat janë gati, por si do të shpërndahen tek miliarda njerëz?

Nga: Liz Breen & Sarah Shifling “The Conversation” Vaksina Pfizer/BioNTech, sapo është aprovuar për përdorim të gjerë në Britaninë e Madhe dhe qeveria ka urdhëruar...

E FUNDIT/ Kapshtica do qëndrojë e mbyllur deri në datën 14 dhjetor

Pika Kufitare e Kapshticës do të vijojë të jetë e mbyllur deri në datën 14 dhjetor. Në vijim të masave të marra nga qeveria...

Prostitucion në qendër masazhi, si rekrutoheshin vajzat në rrjetet sociale

Blutë e Tiranës kanë goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e shfrytëzimit të prostitucionit, dhe përshtatjes së ambienteve për prostitucion. Në...

“S’kishim lekë për operacionin e mamit”, këngëtarja prek me historinë familjare

Këngëtarja Anxhela Peristeri ka ndarë me publikun disa çaste mjaft të vështira që ka kaluar në jetën e saj. Pavarësisht buzëqeshjes rrezëllitëse që na...