Rama ironizon Metën: Mos t’ju duket çudi po dekoroi edhe Ismail Qemalin

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një bashkëbisedim me strukturat e Partisë Socialiste në Vlorë, në kuadër të takimeve elektorave për zgjedhjet e 25 prillit.

Gjatë fjalës së tij, Rama nuk i ka kursyer ironitë për Presidentin Ilir Meta dhe kandidatin e PD, Bujar Leksaj.

Rama theksoi se nuk do të jetë çudi që një ditë Meta të dekorojë edhe Ismail Qemalin.

Edi Rama: ”Ça duan ata, Ilirin? Për çfarë se rrinë me Leskon gjithë ditën dhe del vërdallë natën. Më thanë do të jepte dekorata parukiere në Vlorë. Një president që vjen vërdalle e u jep dekorata heronjve të popullit, ata janë perëndia në tokë, ngrihet një tokësor dhe thotë po ju bëj mjeshtra të popullit. E padëgjuar në historinë e botës. Po qëndroi me Leskon për ja 10 ditë, do të dekorojë Ismail Qemalin, mos u habisni po s’i patë tapë në varrin e Ismail Qemalit duke e dekoruar. Këta njerëz janë njësoj si të gjithë personazhet tragjikomik. E patë ç’a i bënë Aeroportit të Tiranës, e thonë të vetë. Sot pash diçka tjetër që u shfaq, revoltë e të burgosurve, të njëjtat rrugë, si mund të bëhet Vlora.”