Rama ironizon Bashën: Ka një zë të brendshëm që i thotë fli gjumë

Kryeministri Edi Rama vazhdon të ironizojë në çdo takim të tij elektoral, kreun e Partisë Demokratrike, Lulzim Basha.

Nga Durrësi, ku zhvilloi një bashkëbisedim me te rinj që do të votojnë për herë të parë, Rama u shpreh me ironi se brenda ka një zë që i thotë të mos lodhet, por të flejë gjumë.

Ndër të tjera, kreu i qeverisë sulmoi programin e PD, teksa e cilëson si të parealizueshëm.

Edi Rama:Sot është Luli. Brenda ka gjithmonë një zë që të thotë, mos u lodh o burr, po boll o burr, pusho o burr, leje o burr, varja o burr, vari.., po bie ship se do dalësh futja gjumit nga ana tjetër. Është një zë që vjen nga Brenda të çdo njeri sepse njeriu mërzitet dhe lodhja çon mesazhe, sepse nuk i kemi pakufinj bateritë. Por, ky është zëri I dembelave, I sharlatanvë, është I zëri I bukur por nuk është kollaj. Është zë që ka forcë, tani ky zëri merr formën e Haxhi Qamilit, merr formën e Rrapushit, Ilirit, merr dhe formën e Lulit. A e keni dëgjuar Lulin ju? Luli thot futjani një të martume, lekët i gjej unë.”