E enjte, 16 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Rama ironizon Bashën: Ka një zë të brendshëm që i thotë fli gjumë

Kryeministri Edi Rama vazhdon të ironizojë në çdo takim të tij elektoral, kreun e Partisë Demokratrike, Lulzim Basha.

Nga Durrësi, ku zhvilloi një bashkëbisedim me te rinj që do të votojnë për herë të parë, Rama u shpreh me ironi se brenda ka një zë që i thotë të mos lodhet, por të flejë gjumë.

Ndër të tjera, kreu i qeverisë sulmoi programin e PD, teksa e cilëson si të parealizueshëm.

Edi Rama:Sot është Luli. Brenda ka gjithmonë një zë që të thotë, mos u lodh o burr, po boll o burr, pusho o burr, leje o burr, varja o burr, vari.., po bie ship se do dalësh futja gjumit nga ana tjetër. Është një zë që vjen nga Brenda të çdo njeri sepse njeriu mërzitet dhe lodhja çon mesazhe, sepse nuk i kemi pakufinj bateritë. Por, ky është zëri I dembelave, I sharlatanvë, është I zëri I bukur por nuk është kollaj. Është zë që ka forcë, tani ky zëri merr formën e Haxhi Qamilit, merr formën e Rrapushit, Ilirit, merr dhe formën e Lulit. A e keni dëgjuar Lulin ju? Luli thot futjani një të martume, lekët i gjej unë.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....