E premte, 22 Janar, 2021
13 C
Tirana

Rama cakton zëvendësin e Bledi Çuçit në Ministrinë e Brendshme (Emri)

Kryeministri Edi Rama ka emëruar në postin e  zëvendës ministrit të Brendshëm, Andi Mahilajn.

Aktualisht, Mahila është Administrator i Universitetit të Mjekësisë në Tiranë. Më parë ai ka mbajtur postin e konsullit të Shqipërisë në Athinë.

Bledi Çuçi u emërua Minsitër i Brendshëm pas dorëheqjes së Sandër Lleshajt.

Ky i fundit u largua pas një sërë protestash për vrasjen e 25-vjeçarit, Klodian Rasha nga një efektiv policie.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Apeli i Metës: Të ndihmojmë biznesin për të ndalur shpopullimin

Presidenti i Republikës, Ilir Meta shprehet i shqetësuar për situatën ekonomike në vend. Meta shprehet se Shqipëria ka barrën fiskale më të lartë dhe...

Shkrihet Dega e LSI-së, të 140 anëtarët i bashkohen Partisë Socialiste

Dega e Lëvizjes Socialiste për Integrim në fshatin Gjeroven në rrethin e Beratit, është mbyllur. Mesditën e sotme, kryetari i degës së LSI-së në...

Gati ose jo, Bajden do të përballet me një test të shpejtë përballë Putinit

Mundësia e parë e presidentit të ri amerikan Xho Bajden për të shmangur qasjen shpesh komode të Donald Trump ndaj Rusisë, erdhi vetëm disa...

Rritet numri i viktimave dhe të infekuarve nga koronavirusi në vend

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 7 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se rastet e vdekjes janë...

Sikleti me mësuesin e gjimnazit, ministren për Europën e ca të tjerë

Nga: Genc Pollo “Fremdschämen” është një fjalë gjermanisht e cila, me sa kam parë, nuk ka ekuivalent njëfjalësh në gjuhët europiane përfshi edhe shqipen. Kur...