Politikë

Qeveria mbyll pushimet, të mërkurën mbledhja e kabinetit


               Publikuar në : 15:11 - 25/08/19 M. S

Sot është dita e fundit e pushimeve për kabinetin qeveritar. Një pjesë e kabinetit ka qenë në punë edhe javën që lamë pas, por nga 26 gushti asnjë prej krerëve të Ministrive nuk do të jetë më jashtë zyrës.

Gjatë së mërkurës pritet të mbahet mbledhja e qeverisë, ku fokusi është bilanci i punës dhe vendosja e piketave për secilën Ministri.

Vlen të theksohet fakti se të gjithë anëtarët e kabinetit duhet të pushonin në vendin tonë, sikundër e nënvizoi edhe Rama me anë të postimeve në Twitter.

Drejt Greqisë për pushime? Ja ku ndodhet Rama

 


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT