E shtunë, 6 Qershor, 2020
18 C
Tirana

Puna, fati dhe dashuria/ Ky është horoskopi për sot

Më të lexuarat

Rama bën premtimin e madh për bizneset e vogla

Kryeministri Edi Rama ka bërë një premtim të madh sa i përket bizneseve të vogla. Gjatë intervistës së tij në emisionin “Opinion”, Rama deklaroi se...

Pagat e Luftës, Rama: Një lajm i mirë

Kryeministri Edi Rama sapo ka ndarë një mesazh me qytetarët lidhur me Pagat e Luftës. Kreu i Qeverisë njofton se ka kaluar 30 mijëshin numri...

Arrihet marrëveshja për Reformën Zgjedhore

Mazhoranca dhe opozita kanë arritur marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. Në zgjedhjet e ardhshme, do të ketë identifikim biometrik të të gjithë votuesve. Kjo do të...

Shtimi i rasteve në Maqedoninë e Veriut/ Policia: Do të hyjmë nëpër shtëpi

Maqedonia e Veriut ka ngritur alarmin pasi numri i rasteve të infektimeve është rritur sërish. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit, në vendin fqinj...

Kush e rikonstruktoi spitalin COVID-4? Berisha ‘nxjerr blof’ Ramën, ja çfarë fshihet pas kësaj

COVID-4 është struktura  më e re spitalore, e përshtatur si një spital karantinë, me kushte dhe standarde. Ky spital është bërë gati, nëse do...

“Do ketë marrëveshje për Reformën Zgjedhore”/ Hajdari komenton sjelljen e ambasadores së SHBA

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari ka komentuar situatën politike në vend dhe negociatat për Reformën Zgjedhore. I ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, Hajdari u...

Vendi i parë në botë/ Irani goditet nga vala e dytë e koronavirusit

Vendet nga mbarë bota kanë filluar të lehtësojnë masat kufizuese të vendosura për të frenuar përhapjen e koronavirusit. Mirëpo, kjo rihapje nuk ka rezultuar efektive...

Rama mbron 15-vjeçaren, 1 vit më parë publikoi identitetin e prindërve të 13-vjeçares së përdhunuar

Deputeti i opozitës Halit Valteri, propozoi sot në Kuvend rikthimin e dënimit me vdekje për përdhunuesit. Ai iu referua rastit të abuzimit të një...

Porositi shkrimin kundër Ramës? Këshilltari i Metës tregon si qëndron e vërteta

Këshilltari i Ilir Metës, Ilir Kulla, ka reaguar menjëherë pasi mediat italiane i nxorën emrin në skandalin e ‘fake news’-it të porositur në vendin...

Rrëfimi/ Edhe shoqja e 15-vjeçares u abuzua: Ja si më gënjyen dy vajza

Pas ngjarjes makabër të regjistruar në shkollën e Babrrusë, ku një 15-vjeçare u abuzua seksualisht nga roja i shkollës, Abaz Doga, të tjera skandale...

Dashi

Keni ndërmend të nisni një projekt të ri? Mënyra më e mirë për të marrë mbështetje është t’i tregoni të tjerëve sesa jeni përpjekur për këtë dhe se cili është qëllimi juaj në të vërtetë. Mos tregoni në asnjë moment pasiguri.

Demi

Dikush ka bërë intriga kundër jush, por tashmë ka ardhur momenti të tregoni vlerat tuaja dhe t’i bëni atë t’ju njohë më mirë. Partneri/partnerja juaj mund t’ju bëjë një pyetje të vështirë sot, çfarë do t’ju bëjë të mendoheni gjatë.

Binjakët

Dikush mund të ketë nevojë për ndihmën tuaj sot, ndaj do të jetë e nevojshme t’i jepni një këshillë të fortë. Megjithatë, teksa përpiqeni ta ndihmoni dhe ta këshilloni, mos harroni që personi në fjalë nuk e sheh jetën njësoj si ju. Rekomandohet të përshtateni më shumë.

Gaforrja

Nëse po përpiqeni të merrni një vendim, merrni kohën e duhur për tu menduar mirë. Mund të kërkoni këshilla, por nuk do t’ju vijnë në ndihmë. Gjithçka do të varet nga ju.

Luani

Mos merrni përsipër shumë gjëra aktualisht. Duhet të mësoni edhe të thoni jo për ato çfarë nuk mund t’i përballoni. Përmbajuni planeve aktuale dhe bëjini gjërat ashtu siç duhet, duke mos u ndikuar nga kohëzgjatja.

Virgjëresha

Nuk do të ndiheni energjik dhe nuk do të keni dëshirë për të krijuar shoqëri të reja. Nuk rekomandohet të mbylleni në vetvete, pasi nuk do të përfitoni asgjë. Partneri/partnerja juaj do të kërkojë më shumë prej jush.

Peshorja

Do të ndiheni të sigurt në vetvete më shumë se asnjëherë. Do ta dini mirë se çfarë duhet të bëni për të marrë atë çfarë dëshironi. Pritja nuk nuk do të jetë pjesë e ditës suaj sot.

Lexo edhe :   Horoskopi, 3 qershor 2020
Lexo edhe :   Horoskopi, 3 qershor 2020

Akrepi

Duhet të tregoheni më të kujdesshëm në jetën në çift. Rekomandohet ta njihni më shumë personin që keni ne krah para se të merrni një vendim të rëndësishëm. Sa i përket aspektit ekonomik, nuk parashikohen ndryshime.

Shigjetari

Ka gjasa të arrini aty ku dëshironi sa i përket një çështje të rëndësishme në aspektin profesional. Kjo mund të sjellë nisjen e një faze mjaft të rëndësishme në jetën tuaj. Mund të arrini shumë, thjeshtë duhet të besoni fort në to.

Bricjapi

Nëse keni dëshirë të bëni një ndryshim në jetën tuaj, është një ide e mirë, por duhet ta bëni me hapa të ngadaltë. Nëse do të nxitoni, ka gjasa që gjërat të mos shkojnë ashtu siç dëshironi dhe më pas do të duhet të shpenzoni energji per të rikthyer balancën.

Ujori

Është e rëndëishme të merrni drejtim e situatës rreth një çështjeje familjare. Ka gjasa të ofroni diçka që askush tjetër mes jush nuk do të ketë mundësi ta bëjë. Shancet janë të mëdha që gjithçka lidhur me këtë të zgjidhet brenda ditës.

Peshqit

Fati do të jetë në anën tuaj sot. Rishihni me kujdes buxhetin. Do të zbuloni se situata do të jetë më e lehtë seç e kishit menduar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shënohet një tjetër viktimë nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se një tjetër person ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit në Shqipëri. Bëhet fjalë për një 85-vjeçare e...

Një tërmet i fuqishëm godet Turqinë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Turqinë mbrëmjen e sotme. Sipas Anadoly Agency, tërmeti ishte me magnitudë 5 ballë dhe u regjistrua në 7...

Kryeministër shqiptar në Maqedoninë e Veriut? Zaev shfaqet i pakënaqur

Partia BDI në Maqedoninë e Veriut ka shprehur hapur qëllimin, për të vendosur për herë të parë në krye të qeverisë një kryeministër shqiptar. Kryetari...

“Të implementohet pa humbur kohë”/ Kryemadhi reagon për marrëveshjen

Pas arritjes së marrëveshjes mes palëve për Reformën Zgjedhore, ka ardhur edhe reagimi i kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi. Përmes një postimi në Facebook, Kryemadhi...

Rudina Hajdari: Mora garanci nga ambasadorët edhe për lista të hapura

Deputetja Rudina Hajdari shprehet e shqetësuar në lidhje me mosndryshimin e sistemit zgjedhor për të shkuar drejt listave të hapura. Në fjalën e saj pas...
WhatsApp KONTAKTO TT