E premte, 10 Prill, 2020
20 C
Tirana

“Protesta në 2 mars”/ Analisti: Meta po kërcënon Amerikën

loading...

Analisti Frrok Çupi ka komentuar situatën politike në vend, duke u ndalur tek deklaratat e fundit të presidentit Meta.

I ftuar në emisionin “Open” në Top Channel, Çupi u shpreh se Meta po kalon një krizë personale. Sipas analistit, me veprimet e tij Meta po kërcënon Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Evropian.

“Meta nuk po flet me mazhorancën. Ai po kërcënon Amerikën dhe BE. Do më falni mua se unë ju bëj gjëmën.

Amerika dhe BE-ja dhunën e opozitës i kanë quajtur akte terroriste. Meta nuk i ka dënuar por i ka mbështetur. Amerika dhe BE-ja mbështetën tani Shqipërinë dhe atij i duket se aleatët kanë mbështetur qeverinë. Meta po kalon një krizë personale. Krizat personale nuk duhet të shpalosen në publik”, tha ai.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

“Me rregulla të forta sigurie”/ Rama lehtëson masat, ja çfarë pritet të ndodhë nga e hëna

Përpos ndryshimit të fashës së orarit deri në orën 17:30 për shërbimet ushqimore, farmaceutike dhe bankare, Rama njofton edhe për planin e riatdhesimit. Duke nisur...

Dëmtim i rëndë në gju, Elis Bakaj drejt operimit. Ja sa rrezikon të qëndrojë jashtë fushave

Ishte duke kaluar një sezon fantastik në Bjellorusi, teksa së fundmi u transferua te kampiponët e Brest, por Elis Bakaj ka qenë i pafat. Në...

Zbardhet ngjarja me dy të plagosur në Tiranë, ja kush është agresori i shumëkërkuar

Detaje të reja janë zbardhur lidhur me plagosjen tek "Xhamlliku", pranë shkollës "Niket Dardani". Orges Bilbili nga Lushnja, i cili ishte në kërkim për...

Ç’ka kanë shqiptarët e që nuk ka Evropa

Nga: Rexhep Qosja Emisioni “Fshatrat e Shqipërisë” i televizionit Top Channel, shumë i rëndësishëm që për Shqipërinë e për shqiptarët të mësohet edhe çka s’...

Gati dekreti shtetëror që ringjall Serie A, caktohen 3 fazat për të kthyer futbollin në prill

Futbolli italian mund të të kthehet shumë më shpejt sesa mendohet, edhe pse për të parë ndeshje, duhet pritur deri në fillimin e muajit...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT