E hënë, 18 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

VIDEO/Avioni rrëzohet pak momente pas ngritjes, ngjarja filmohet nga pasagjeri

Një ngjarje tronditëse është regjistruar në Rusi ditën e djeshme, teksa një avion është rrëzuar në tokë pak momente pas ngritjes në fluturim.

Ngjarja ndodhi në qytetin e Magadan, ndërsa shtatë persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e përplasjes. Pamjet e rrëzimit u publikuan nga një pasagjer që ishte brenda, i cili filmoi gjithçka. Në video duket se si avioni rus i tipit An-2 ngjitet ngadalë në ajër dhe pas pak sekondash bie me shpejtësi.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=35&v=hHd8xIrna2E&feature=emb_title

“Në aeroplan ishin 12 pasagjerë dhe dy anëtarë të ekuipazhit. Sipas të dhënave të para, shtatë persona kanë pësuar lëndime trupore”, ka deklaruar zëdhënësi i ministrisë ruse për Situata të Jashtëzakonshme.

Autoritetet lokale raportojnë se njëri nga të lënduarit është në gjendje kritike, ndërsa 6 të tjerët kanë marrë dëmtime të lehta.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Viti i ri akademik nis me tensione, studentët përplasen me policinë në Tiranë

Studentët u rikthyen sot në auditore, por me disa kushte të cilat janë bërë publike pak ditë më parë nga rektori i Universitetit të...

Si u përgjysmuan në tetë vjet humbjet në sistemin energjitik shqiptar

Nga: Ilir Beqaj Prodhimi i energjisë elektrike në vite Vihet re që nga viti në vit ka luhatje të ndjeshme të energjisë elektrike të prodhuar në...

“U lodha, nuk dua të më shohë mami”, Semi shpërthen në lot para Donaldit

Semi ka patur një moment të tensionuar, pas izolimit brenda një shtëpie të monitoruar me kamera 24 orë. Shkëputja nga jeta e përditshme, duket...

Aksident i pesëfishtë në Durrës

Një aksident i pesëfishtë, fatmirësisht pa të lënduar ka ndodhur mëngjesin e sotëm në zonën e Currilave në Durrës. Një mjet me targa italiane, ka...

Bora Zemani shuan heshtjen për raportin mes Semit dhe Donaldit

Prej startimit të "Big Brother VIP", shumë është aluduar për një pëlqim të mundshëm ndërmjet Donald Veshajt dhe Semi Jaupajt. Mediat rozë kthyen në...