E enjte, 17 Qershor, 2021
15.5 C
Tirana

Protesta drejt përfundimit. Pas 4 orësh, marshim në selinë blu

Prej 4 orësh opozita e bashkuar ka protestuar, fillimisht te Kryeministria e më pas pranë Parlamentit. Pas 4 orëve intensive, ku ka pasur përplasje dhe incidente, duket se protestës i ka ardhur fundi.

Kjo pasi kreu i PD-së, Lulzim Basha pas një konsultimit me Berishën dhe Petrit Vasilin, u ka kërkuar të pranishmëve që ta ndjekin. Basha së bashku me protestuesit po marshojnë tashmë në selinë blu, ku pritet të njoftojë mbylljen e protestës masive të opozitës së bashkuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...