E enjte, 29 Korrik, 2021
24.5 C
Tirana

Prokuroria ngre aktakuza ndaj personit që ka ndërruar jetë para 8 vitesh

Pa verifikuar statusin jetësor, Prokuroria Themelore në Prishtinë ka vazhduar me ngritjen e aktakuzave ndaj një personi që nuk jeton më.

“Betimi për Drejtësi” raporton se ndaj personit që kishte vdekur 8 vite më parë, Prokuroria në fjalë ka ngarkuar dy aktakuza.

Fillimisht, më 13 qershor 2017-të, Prokuroria e Prishtinës, e ka ngarkuar N.A se kishte kryer veprën penale “lidhja e paautorizuar në shërbime”, ndërsa me aktakuzën e dytë të ngritur më 16 qershor 2017, ai akuzohej se kishte kryer veprën penale “vjedhja e shërbimeve komunale”, shkruan “gazetaexpress”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

NSA: Rindezja e shpeshtë e telefonit mund të pengojë hakerët

Në një kohë kur është përhapur gjerësisht pasiguria dixhitale, rezulton se mënyra më e vjetër dhe më e thjeshtë e riparimit të kompjuterit, fikja...

Britania heq karantinën për të vaksinuarit nga SHBA-ja dhe BE-ja

Udhëtarët e vaksinuar plotësisht nga Shtetet e Bashkuara dhe pjesa më e madhe e Evropës, do të mund të hyjnë në Britani të Madhe...

Gjermania pro liberalizimit të vizave për shtetasit e Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim sekretarin e Shtetit në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Miguel Berger. Presidentja Osmani ka shprehur...

Çelsi ofron 175 milion euro, Dortmund merr vendimin për Halandin

Erling Haaland është në qendër të merkatos. Për lojtarin norvegjez interesohen Chelsea dhe Juventus, ndërsa Real Madrid duket se është tërhequr nga gara. Kampionët e...

Raporti OSBE/ODIHR si shoshë për humbjen e opozitës

Nga Alfred Peza Raporti përfundimtar i misionit të vëzhguesve ndërkombëtare të OSBE/ ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri, po përdoret si flakë kashte...