E hënë, 18 Janar, 2021
3 C
Tirana

Produktet i keni në shtëpi. Ja si t’i zhdukni njollat e djersës nga veshjet gjatë verës

Stina e verës është mjaft e bukur. Menjëherë të shkon mendja për plazh, e ndërsa veshjet janë po kaq të lehta dhe plot ngjyra. Secili prej nesh e ka problem djersitjen. Disa mjaftohen me një spërktatës antidjersë, e disa të tjerë u duhet që të marrin masat mirë para se të dalin nga shtëpia.

Mjaft shqetësuese janë njollat e djersës tek bluza apo fustani. Por ky problem merr zgjidhje menjëherë nëse përdorni limon, ujë dhe sodë buke.

Fërkoni njollën me një përzjerje prej lëngu limoni dhe uji. Nëse ajo nuk largohet lehtë, hidhini sipër sodë buke të holluar me ujë dhe lëreni të qëndrojë për disa minuta. Më pas shpëlajeni para se ta fusni në lavatriçe si zakonisht.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...