E premte, 14 Gusht, 2020
35 C
Tirana

“Problemet filluan pas dasme”, Roberti tregon si lindi armiqësia me Tunën

Më të lexuarat

Sërish rekord rastesh të reja në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 3 persona nga koronavirusi. Fatkeqësisht, nuk e kanë fituar dot...

Rritet ndjeshëm numri i rasteve të reja në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht, nuk e kanë fituar...

VIDEO/ Si rrethoi dhe shtriu përtokë policia organizatorin e ngjarjes së Tushemishtit

Policia ka publikuar sot pamjet nga momentet e arrestimeve të bujshme pasditen e djeshme në Tiranë. Gjatë këtij operacioni, u kapën në zonën e Freskut...

“A i keni trutë në kokë?”/ Aida Shtino kritikon ashpër mjekët e Infektivit

Gazetarja e njohur, Aida Shtino, ka kritikuar mënyrën se si po menaxhohet situata e pandemisë në vend. Përmes një postimi në Facebook, Shtino ka akuzuar...

Përfundon misioni i mjekëve italianë, Manastirliu: Bashkëpunimi ynë do të vijojë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu së fundmi priti në një takim grupin e mjekëve italianë, të cilët për 2 javë ofruan veprimtari konsulence për...

Franca çoi avionët ushtarakë në ndihmë të Greqisë, vjen reagimi i ashpër i presidentit turk

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka reaguar pas thirrjes që Franca i bëri BE-së që të vendoste sanksione ndaj Turqisë. Pa emërtuar askënd, Erdogan tha...

Alarmohen banorët e minoritetit turk, komandot greke rrethojnë fshatin e tyre

Forcat komando greke janë fotografuar duke kryer stërvitje me armatim të vërtetë, në fshatrat e banuara prej minoritetit turk në zonën e Ksanthit, në...

Rriten tensionet, anijet dhe avionët francezë pozicionohen në anën greke në Egje

Egjeu Lindor nuk po gjen qetësi dhe duket se situata është nxehur shumë gjatë orëve të fundit. Franca i është përgjigjur Turqisë duke dërguar në...

Tërbohen serbët, këngëtarja e njohur nuk e mohon: Po jam shqiptare

Këngëtarja e njohur në Serbi, Edita Aradinovic, ka provokuar keq fansat e saj së fundmi, me anë të një InstaStory. Ajo është pyetur nga një...

Makina e së ardhmes që mund të bëjë 1600 km me një serbator

Kompania Hyperion, me bazë në Kaliforni, prezantoi supermakinën e saj me hidrogjen, me të cilën ajo shpreson që të ndryshojë mendimin e njerëzve për...

Disa ditë më parë bëri bujë në mediat online deklarata e Robert Berishës kundër kunatës së tij, këngëtares Tuna, ku rrëfeu se marrëdhënia e tyre nuk është aspak e mirë dhe se nuk do ta takojë më.

“Me Tunën as nuk dua që të takohemi. Nuk e di, për Patrisin dhe Tianin edhe jetën e jap. Unë i kërkoj falje Patrisit që nuk ishim në ditëlindjen e Tian dhe nuk do kemi mundësi të shkojmë në asnjë ditëlindje të familjes së tij, për shkak të Tunës”- ka rrëfyer Roberti.

Mirëpo së fundmi ai ka qenë i ftuar në emisionin ‘n’Kosove Show’ ku ka treguar diçka më tepër për sherrin e tyre dhe se si ai lindi.

Ai është pyetur  nga moderator për deklaratën e papritur që ka bërë për Tunën dhe Roberti ka treguar se ka qenë shumë nervoz kur ka foli në intervistë dhe vendosi që të sqaronte një herë e mirë marrëdhënien e tij me kunatën me qëllim që të ndalonte pyetjet e vazhdueshme që i bëhen.

Në një moment ai është pyetur nga gazetari se nëse ai dhe Tuna kanë pasur raporte të mira para dasmës së saj dhe Patrisit dhe ai është shprehur se: “Po kemi fol, por si çdo çift që ka problem edhe ata kishin, por normal që unë e du vëllain tim më shumë secilëndo kunatë, edhe 70 kunata me i ndërru”, ka thënë Roberti .

Ndër të tjera ai shtoi se: “Nuk është problemi Tuna Nora, kjo është tek unë, ka disa sene që s’më pëlqejnë dhe i pres, as nuk kam qejf të më përmendi as unë s’kam qejf ta përmend. Ishalla jetën 100 vjet me suksese e të tërat e mira të botës, por ajo është diçka shumë private dhe u bë shumë e madhe, por nuk ka shtëpi që nuk ka probleme si ne”.

Ai gjithashtu u pyet edhe se nëse një ditë do i rregullojë marrëdhëniet me këngëtaren për hir të Patrisit dhe nipit të tij.

“Njeriu që fal është një njëri i madh. Nuk ka sene që s’rregullohen, kryesorja është  që ata të jenë mirë “, ka përfunduar Roberti.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Person i rrezikshëm, policia i nxjerr foton dhe kërkon ndihmën e qytetarëve

Policia e Kosovës kërkon ndihmën e qytetarëve, për të gjetur vendodhjen e shtetasit Cenë  (Avdyl) Isenaj, pasi akuzohet për “Blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje...

Qeveria e Kosovës vendos hapjen e kufijve me vendet fqinje

Ndonëse shifrat janë në rritje sa i takon të infektuarve dhe viktimave si pasojë e koronavirusit, qeveria e Kosovës ka vendosur hapjen e kufijve...

“Nuk është koha për plazh”, Rudina Hajdari i bën thirrje Ramës (VIDEO)

Deputetja e opozitës, Rudina Hajdari, ka përcjellë një reagim referuar situatës kaotike në pikën kufitare të Kakavijës. Ajo apelon ndaj qeverisë që të lërë...

Greqia zgjat kufizimet me Shqipërinë deri më 31 gusht

Qeveria greke ka shtyrë hapjen e kufijve për Shqipërinë deri më 31 gusht. Lajmin e ka bërë të ditur Ambasada Greke në Shqipëri, në...

Situatë e rënduar me koronavirusin në vend/ 6 viktima dhe 146 të infektuar

Situata me koronavirusin në vend vijon të jetë shqetësuese. Në 24 orët e fundit janë infektuar 146 qytetarë, dhe kanë humbur jetën 6 qytetarë. Nuk...