Presidenti Meta në Elbasan, monitorim në disa Qendra Votimi

Presidenti është parë Elbasan, në ambientet e Teatrit Skampa, ku po zhvillon edhe një takim me drejtuesin e PD ne kete qark, Gazment Bardhi.

Burime nga Presidenca thanë se Kreu i Shtetit do të vizitojë disa qendra votimi në këtë qytet.

Më herët, Kreu i Shtetit ka deklaruar se do të jetë kudo.

Elbasani është një nga zonat më të nxehta zgjedhore.

Gjatë fushatës elektorale pati edhe përplasje me armë zjarri ku një person mbeti i vrarë dhe 4 të tjerë u plagosën.