E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

Postimet e pazakonta/ Zëvendës ministrit i vjedhin llogarinë e Facebook

Zëvendës ministri i Energjisë dhe Infrastrukturës, Artan Shkreli ka rënë pre e hakerimit, teksa kanë ndërhyrë në profilin e tij në Facebook, duke bërë postime të ndryshme.

Ka qenë vetë Shkreli ai që ka njoftuar se llogaria e tij është sulmuar dhe që të mos merren parasysh postime të pazakonta të tij. Kjo pasi, në postimet e bëra, personi që ka hakeruar adresën e zëvendës ministrit, ka sulmuar qeverinë.

“Miq, ju kerkoj ndjese per postime qe mund te vijne nga adresa ime e fb. pasi jam hackeruar.

Eshte e dyta here qe ndodh brenda nje harku te shkurter kohe. Mos konsideroni asnje postim te pas ores 15.00.

Nderkohe po perpiqem te rregulloj situaten qe sic duket nuk eshte dhe aq e thjeshte.

Flm per mirkuptimin!”, shkruan vetë Shkreli në Facebook.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I rikthehet tumori pas 9 vitesh, qytetarët solidarizohen me Adriana Matoshin

Aktorja e njohur, njëkohësisht dhe deputetja e Kosovës, Adriana Matoshi, njoftoi miqtë e ndjekësit e saj një ditë më parë me anë të një...

Si lindi alfabeti

Nga: Cody Cottier Anglishtja e shkruar, së bashku me shumicën e gjuhëve moderne, është aq shumë e lidhur me alfabetin e saj, saqë ne mund ta marrim atë sot si të mirëqenë. Në...

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...