E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
1.5 C
Tirana

Ekzekutimi mafioz i Nardit të “Bujtinave”/I vëllai: Kanë ngatërruar person

Policia e Shtetit duket se po shkon drejt zbardhjes së atentatit ndaj Ferdinand Polisë, i njohur ndryshe si ‘Nardi i Bujtinave’.

Sot është shpallur në kërkim autori i ngjarjes, me inicialet K.S., dhe janë arrestuar tashmë 3 bashkëpunëtorët e tij, shtetasit G. T., 26 vjeç, K. T., 29 vjeç, A. M., 20 vjeç.

‘Dritare.net’ ka kontaktuar me vëllain e të ndjerit, Pavlin Polinë, i cili në një prononcim ekskluziv ka thënë se i vëllai nuk ka patur konflikte me asnjë nga të dyshuarit.

“Ne si familje përgëzojmë punën e shtetit. Nuk di se kemi konflikte me asnjë të dyshuarit që më treguan. Ne besojmë se kanë ngatërruar personin, gjithsesi ne nuk bëhemi si ata, sido që të jetë puna e kushdo që të jetë përfshirë në këtë ngjarje. Me shpresën që të zbardhet kjo ngjarje sa më parë, falenderoj ata që po na gjenden në këtë mort, që i mori jetën vëllait tonë”, është shprehur Pavlin Polia.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...