E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

“Schwarzenegger 5-vjeçar”, Çeçenia krenohet me rekordin anormal (Video)

Një lajm i çuditshëm nga Çeçenia: një djalosh 5 vjeç, Rakhim Kurayev, ka thyer disa rekorde botërore, për shkak se ka bërë mbi 3000 ulje-ngritje me duar, si dhe në paralele ka regjistruar me mijëra ulje-ngritje.

 

View this post on Instagram

 

Гордость республики#кадыров#рекорд#спорт#отжимания#грозный

A post shared by Куриев Рахьим (@_rahimkuriev_95reg) on


“Schwarzenegger i Çeçenisë”, si e quajnë atje, është personazh i njohur në vendlindje dhe kreu i shtetit, Ramzan Kadyrov, e ka takuar personalisht, duke i dhuruar edhe një Mercedes me vlerë mbi 30 mijë euro, shkruan telesport. Po ashtu e autorizuar të shkojë në një market lodrash për të marrë ç’të dëshirojë prej aty.


Për rekordin e fëmijës së pabesueshëm ka pasur jo pak debate, sepse Libri i Rekordeve me përfaqësues në Rusi nuk e ka njohur, por nga Çeçenia kanë kërkuar që të regjistrohet gjithçka dhe djaloshi të bëhet pjesë e Librit të Rekordeve Guinness.

https://youtu.be/9pY_zEutMlo

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I rikthehet tumori pas 9 vitesh, qytetarët solidarizohen me Adriana Matoshin

Aktorja e njohur, njëkohësisht dhe deputetja e Kosovës, Adriana Matoshi, njoftoi miqtë e ndjekësit e saj një ditë më parë me anë të një...

Si lindi alfabeti

Nga: Cody Cottier Anglishtja e shkruar, së bashku me shumicën e gjuhëve moderne, është aq shumë e lidhur me alfabetin e saj, saqë ne mund ta marrim atë sot si të mirëqenë. Në...

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...