Kryesore

“Po heqin nga puna edhe presidentin”, Rama ironi me Bashën dhe Kryemadhin


               Publikuar në : 20:46 - 26/06/19 Enno

Kryeministri Edi Rama vijon fushatën elektorale për zgjedhjet e 30 qershorit. Kreu i qeverisë pas Gramshit u ndal edhe në Elbasan ndërsa theksoi edhe një herë se me 30 qershor do të bëhen zgjedhje të lira.

Më pas Rama ka thënë se qytetarët e Elbasanit e dinë më së miri se kush janë Monika Kryemadhi dhe Lulzim Basha dhe se çfarë shansi të keq është të kesh Bashën përfaqësues në Parlament.

“E para la punën, e dyta i nxori nga puna të vetët dhe më pas kryebashkiakët. Tani bashkë me fallxhoren po heqin nga puna edhe presidentin e tyre. LSI ishte e famshme që të fuste në punë tani po nxjerre nga puna edhe Ilir Metën. Por e gjitha kjo është në dëm të Shqipërisë. Imazhit dhe dinjitetit në sytë e partnerëve dhe të atyre që nuk na e duan të mirën.” ka thënë Rama.

Ndërkohë ashtu siç prej kohësh opozita ka bërë thirrje për të penguar takimet elektorale të PS, militantët janë përgjigjur duke dalë në ‘pritë’ kryeministrit Rama.

Disa prej mbështetësve të PD-së e LSI me pankarta e thirrje ‘Rama Ik’ janë mbledhur së bashku për të tentuar bllokimin e rrugës së kryeministrit Rama. Ata kanë marshuar drejt rrugës që lidh Elbasanin me Gramshin dhe do tentojnë t’i bllokojnë rrugën kryeministrit Rama. I pranishëm ka qenë edhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë  Ardi Veliu. Ndërkohë për të ndaluar dhunën dhe përplasjet janë mobilizuar forcat e policisë dhe forcat RENEA.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT