E martë, 25 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Plas sherri/“Dy gjela zihen për një pulë”, Ana përplaset me Arjan Konomin

Në çdo puntatë të emisionit “Përputhen” nuk mungojnë debatet e forta, ngacmimet e sherret. Gjatë emisionit, po kështu nuk kanë munguar edhe ndëshkimet për personazhet, për të cilat komentohen gjerësisht në rrjetet sociale.

Dje në puntatën e radhës të “Përputhen”, u komentua zënka mes Fatjonit dhe Beartit. Opinionisti Arjan Konomi, tha se ishte i pranishëm vetëm në momentet e fundit që djemtë po sqaroheshin mes tyre.

Arjani u shpreh se në debat pa “dy gjela që po ziheshin për një pulë, që nuk e di se kush ishte”. Kaq mjaftoi që të shpërthente Ana, e cila u ndje e fyer nga ky etiketim. Ana tha se ky është një krahasim i shëmtuar, dhe se i vjen turp që është pjesë e këtij emisioni.

Arjan Konomi: Unë pash dy gjela, duke u zënë për një pulë që nuk e di se kush ishte.

Ana: Kush ishte pula?

Arjan Konomi: Ti e more për vete?

Ana: Po ma sqaro pak?

Arjan Konomi: Çfarë do të thotë, unë mund të them dhe dhelpra me rrushin, por ti nuk je dhelpra.

Ana: Përdor disa metafora të shëmtuara, më vjen turp që jam ulur këtu dhe nuk tregohesh i  sinqertë, turp, turp, turp!

Arjan Konomi: Ishin dy gjela që e mbanin kokën përpjetë, si e mbanin gjelat.

Ana: Unë nuk jam pulë por njeri, krahasim i shëmtuar. Këto lloj metaforash të shëmtuara po përdoren.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...