Plagosi sekretarin e PD në Kavajë, autori me dy emra dhe precedentë kriminalë

Autori i dyshuar i plagosjes së sekretarit të PD në Kavajë, Bledar Okshtuni, figuron një person me precedent kriminalë në fushën e krimit.

Ndriçim Jonuzi alias Ndriçim Tahiri, është vënë në pranga mbrëmjen e 13 marsit në vitin 2014 në qytetin e Kavajës, pasi ishte shpallur në kërkim nga Interpol Roma për vrasje, ngjarje e ndodhur në vitin 2007.

Teksa kanë kaluar shtatë vite pas arrestimit të tij, Jonuzi endej i lirë në Kavajëdhe mbi të gjitha i armatosur.

Mbrëmjen e sotme nën shoqërinë e dy personave të tjerë, të identifikuar si Markel Shtylla dhe Dorian Troplini, Jonuzi u fut në zyrat e Partisë Demokratike dhe plagosi sekretarin Bledar Okshtuni.

Gjithçka nisi për një konflikt banal, ndërkohë që ende nuk dihen konrektisht rrethanat e plagosjes. Okshtuni ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën dhe po merr ndihmën e nevihshem mjekësore, ndërsa Jonuzi bashkë me dy personat e tjerë janë shpallur në kërkim.