E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Përplasje jashtë Kuvendit/ Valteri tenton të qëllojë Gjiknurin

 

Tensionet e votimit të ndryshimeve në kodin zgjedhor, janë shoqëruar edhe jashtë ambienteve të Kuvendit.

Deputetët Damian Gjiknuri dhe Halit Valteri, kanë pasur një përplasje midis tyre.

Ishte Valteri që i’u afrua Gjiknurit dhe u duk sikur do e qëllonte nga momenti në moment.

Është dashur ndërhyrja e Gardës së Republikës, që situata të mos agravohej më tej.

Nuk dihet ende shkaku i këtij debati midis të dyve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...