E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Përplasja me Gjiknurin, Valteri: Më mori në telefon dhe më kërcënoi

Pas debatit të egër jashtë kuvendit me Damian Gjiknurin, deputeti Halit Valteri në një dalje për mediat tregoi prapaskenat e momentit që për pak agravoi në përplasje fizike.

Sipas deputetit, ai kishte marrë një telefonatë kërcënuese nga Gjiknuri pak para debatit, dhe tha se e kishte kërcënuar.

Ai i bëri thirrje kryeministrit Edi Rama që ta heqë Gjiknurin.

Halit Valteri: “Më telefonoi duke më kërcënuar. Nuk më njihni mua, mos u merrni me mua person. Gjiknuri është në pazar të plotë me bandat, krimin dhe opozitën jashtë parlamentit. I them Ramës të heqë këtë qen bir qeni nga kërcënimet. Edhe në hënë të shkojë me Halit Valterin nuk merret dot”.

Valteri deklaroi votën kundër ndryshimeve në kodin zgjedhor.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...