E shtunë, 18 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Përplasja për pronën/ Përmbarimi kërkon të hyjë brenda, qëllohen me gurë e vezë

Vijon prej më shumë se 4 orësh përplasja mes banorëve dhe përmbaruesve e efektivëve të policisë pranë shkollës “Petro Nini Luarasi”.

Përmbaruesit kanë tentuar të hyjnë brenda shtëpive për të ekzekutuar vendimin, por nga ana tjetër banorë brenda shtëpive kanë rezistuar me forcë, duke mos lejuar që të hapët porta. Një nga banorët, një zotëri në moshë, ka hipur në shkallët e shtëpisë dhe ka gjuajtur me gurë në drejtim të punonjësve të Përmbarimit.

Lidhur me situatën e sotme ka reaguar edhe ministri i Brendshëm, i cili ka kritikuar Policinë e Shtetit për sjellje jo dinjitoze.

Së fundmi reagoi edhe kryeministri Rama, i cili shkroi se qeveria nuk ka asnjë fuqi mbi vendimet e gjykatave dhe policia e ka detyrim ligjor t’i përgjigjet Përmbarimit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Të kërkojë falje ose të largohet”, Rama paralajmëron ashpër ministrat

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur mesditën e sotme kabinetin e ri qeveritar në mbledhjen e parë, ku do të miratohen disa vendime. Rama i...

Betohen në Presidencë, Qeveria nis zyrtarisht mandatin e tretë

Pas betimit te presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit të ri qeveritar vendosën të ecnin në këmbë përgjatë Bulevardit Dëshmorët...

Betimi i kabinetit qeveritar/Rama dhe ministrat betohen para Metës

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak çaste më parë në Presidencë, ku bashkë me anëtarët e kabinetit qeveritar do të betohet para kreut të...

Miliarderi amerikan shpallet fajtor për vrasje

Trashëgimtari amerikan i pasurive të paluajtshme Robert Durst, subjekt i dokumentarit të krimit HBO The Jinx, është dënuar për vrasjen e mikes së tij...

Kurti lë pas inatet me Ramën dhe e uron për mandatin e tretë

Dje kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar një letër të hapur homologut të tij shqiptar, Edi Rama, duke e uruar për mandatin...