E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Përjashtimi i Berishës/Basha: S’ka kthim pas

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka hedhur akuza ndaj qeverisë duke thënë se është kthyer në një PPP që po plaçkit shqiptarët. Sa i takon vendimit të ish-kryeministrit Berisha, theksoi se nuk do të cënohet aleanca dhe partneriteti i PD-së me SHBA-në, duke mos pasur më kthim pas për vendimin e përjashtimit të tij.

“77 votat e sotme janë formalizim i PPP-së, Rama-Doshi-Rakipi bashkë me kriminelët e dosjes 184 të vjedhjes së zgjedhjeve në Dibër dhe Shijak. Janë fatkeqësia më e madhe për çdo shqiptar.

Rama-Doshi-Rakipi janë fatkeqësia më e madhe për çdo shqiptar dhe fatkeqësia kombëtare. Qëllimi i kësaj PPP, i kësaj pakice plaçkitësish është të pasurojnë vetën e tyre në kurriz të shqiptarëve.

Qëllimi ynë është të bëjmë gjithçka për të larguar këta armiq nga salla e parlamentit, dhe kthejmë shqiptarëve demokracinë dhe parlamentin. Nuk kam asgjë për ti shtuar asaj që kam deklaruar një javë më parë, sa i përket kontributit të Sali Berishës për zhvillimin e Shqipërisë, demokracisë dhe aleancës me SHBA, por dua të jem fare i qartë, aleanca dhe partneriteti i PD-së me SHBA-në duhet dhe do të mbetet i pacenueshëm në interesin më të mirë të demokratëve shqiptarë dhe të së nesërmes së Shqipërisë. Për këtë arsye, ne së bashku me të gjithë shqiptarët, do të bëjmë gjithçka për të realizuar aspiratën e tyre për ndryshim. Nuk ka kthim pas”, tha Basha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...