E enjte, 21 Janar, 2021
10 C
Tirana

“Përfitojnë 250 mijë banorë”, Rama paralajmëron ndryshimin e madh

Ndër investimet më të rëndësishme në kryeqytet, është ai i Ujësjellësit të Bovillës, ku u dyfishua uji i pijshëm dhe 62% e Tiranës do të ketë ujë 24 orë në shtëpi.

Kreu i qeverisë, Edi Rama, i shoqëruar nga kryebashkiaku Erion Veliaj dhe ministrja Belinda Balluku, vlerësuan këtë investim me mjaft rëndësi për Tiranën.

Gjatë fjalës së tij, kryeministri Rama e cilësoi një investim madhor te Bovilla, duke thënë  se përfitojnë 250 mijë banorë.

Gjithashtu Rama tha se po punohet në 55 zona të vendit, për të siguruar furnizimin me ujë 24 orë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të gjitha faktet përse SPAK duhet të thërrasë Berishën për 21 Janarin

Të parin që pashë duke u rrëzuar në tokë, edhe pse nuk qenkësh i vrari i parë, ishte Hekuran Deda, i cili u rrëzua...

Mashtrim në vlerën e 250 mln eurove, arrestohen 7 shqiptarë në Itali (Emrat)

Policia e Katanzaros në Itali, ka përfunduar një megaoperacion ku në pranga kanë rënë 81 persona. Në mesin e të arrestuarve janë dhe 7...

A mund t’ju paralajmërojë një ëndërr mbi sëmundjet tumorale?

Ka shumë mundësi që ju ka ndodhur edhe juve ose dikujt që njihni:të keni parë në ëndërr rënien e dhëmbëve. Jo, një makth i...

Video/ Triumfon Partizani në derbi, Tirana gjithnjë e më larg titullit

Partizani ka fituar derbin me rezultatin 1-0 kundër Tiranës. Një fitore e rëndësishme ndaj rivalit historik të kryeqytetit me golin e vetëm të Erald...

Grupi i polifonisë Fier, i kushton këngë Presidentit turk Erdogan (Video)

Premtimi i dhënë nga presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan për ndërtimin e Spitalit të ri në Fier nuk kishte sesi të kalonte pa falënderime,...