E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

Për të shmangur trafikun, rusët e pasur marrin me qera ambulanca të rreme

Të pasurit në Rusi bëjnë një jetë shumë luksoze, në krahasim me rusët e tjerë. Megjithatë, kur vjen puna tek trafiku të gjithë i vuajnë pasojat. Por edhe në këtë rast, oligarkët rusë e kanë gjetur një zgjidhje.

Ata marrin me qera për 200 dollarë në orë ambulanca të rreme, sidomos në ditët apo periudhat kur trafiku është i rënduar. Sirenat e “ambulancave” i detyrojnë shoferët e tjerë t’i hapin rrugën atyre. Sigurisht ata nuk e dinë se brenda tyre nuk ndodhet ndonjë i sëmurë rëndë, por një biznesmen që ngutet të shkojë sa më shpejt diku.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...