E mërkurë, 16 Qershor, 2021
20.5 C
Tirana

Pëllumbi: PS ka 123 mijë shokë e shoqe, patronazhistët na ndihmuan në zgjedhje

Sekretari organizativ i PS, Arben Pëllumbi ishte i pranishëm në Asamblenë e partisë, ku dhe një përmbledhje mbi gjendjen dhe veprimtarinë e strukturave kryesore të kësaj force politike.

Gjatës fjalës së tij, Pëllumbi u shpreh se PS ka 123 mijë anëtarë, ku 30,050 janë gra dhe pjesa tjetër janë burra, të cilët ai i konsideroi shokë dhe shoqe.

Pëllumbi falenderoi edhe patronazhistët, për të cilët tha se ishin një nga arsyet kryesore se pse PS doli fituese në zgjedhjet e 25 prillit.

Arben Pëllumbi: ”PS-ja ka aktualisht 122 mijë e 917 anëtarë. 30 mijë e 50 janë shoqe dhe pjesa tjetër shokë. Kemi mbi një mijë antëarë më shumë se në vitin 2019. Kemi mbi 30% shoqe. Me arsmim të mesëm dhe të lartë kemi mbi 78% të anëtarësisë. Për rolin e organizatave socialiste, funksionojnë 5 mijë e 42 organizata. Në krye të çdo Organizate Socialiste ka qenë një shok dhe një shoqe. Shoqet sot përbëjnë 47% të kryetarëve të Organizatave Socialiste. Janë 1136 këshilltarë bashkiakë, 417 kryetarë të këshillave socialistë. Kohët e fundit patëm vështirësi nga pandemia. Në këto zgjedhje anëtarësia u ngarkua me detyrën e patronazhistit që përbëjnë bazën e piramidës sonë dhe që na ndihmoi shumë të dlim faqebardhë nga zgjedhjet e 25 prillit 2021.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...

‘Vatra’ deklaratë: Të na tregohet pse Berisha u shpall “non grata”

DEKLARATË PUBLIKE E FEDERATËS PAN – SHQIPTARE TË AMERIKËS VATRA, RRETH SHPALLJES ‘NON GRATA’ TË ISH- PRESIDENTIT SHQIPTAR DR. SALI BERISHA Federata Pan - Shqiptare...

BE heq kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mërkurën (16 qershor) të heqin kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore...

Arma më e fuqishme e Opozitës

Nga Oerd Bylykbashi Ligji i Dekriminalizimit funksionon si sahat! Një tjetër kryebashkiak i dënuar me burgim u zbulua falë tij, duhet të largohet nga funksioni...