E diel, 20 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Balla i pakënaqur: Duhet të kishim 78 mandate, na penalizuan votat e pavlefshme

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla, deklaroi se për shkak të votave të pavlefshme, kjo forcë politike humbi 4 mandate.

Gjatë fjalës së tij në asamblenë e partisë, Balla u shpreh se në total mazhoranca duhet të kishte 78 mandate, dhe jo 74.

Ndër të tjera, Balla u shpreh se PS po përgatitet për fitoren e zgjedhjeve vendore të vitit 2023, dhe ato parlamentare të 2025-ës.

Taulant Balla: “Ne duhet të bëjmë një analizë të plotë të rezultatit të zgjedhjeve në çdo qark. Edi Rama tha në takimin e parë me grupin parlamentar pas zgjedhjeve se ne do të kishim 78 mandate nëse nuk do të kishim humbur 4 mandate për shkak të votave të pavlefshme. Nga analiza jonë ne duhet të bëhemi tërësisht gati për fitoren e zgjedhjeve vendore në vitin 2023, natyrshëm edhe për ato parlamentare të vitit 2025.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...