E mërkurë, 20 Janar, 2021
7 C
Tirana

PD ‘ndez motorët’ për zgjedhjet, Mustafaj flet për ‘postin’

Partia Demokratike i ka ndezur motorët për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, është rikthyer në Partinë Demokratike, duke u bërë pjesë e grupit përzgjedhës së kandidatëve për deputet në zgjedhjet e ardhshme.

Ai është shprehur se nuk rikthehet për të marrë post politik, por për një proces sa më të drejtë.

Pak ditë më parë u bë publik lajmi se Genc Ruli do të rikthehet në PD, dhe do të jetë pjesë e komisionit të përzgjedhjes së kandidaturave për deputet të PD. Përpos tij, një tjetër pjesëtar i këtij komisioni, do të jetë edhe Besnik Mustafaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Jozefina Topalli tregon kushtin e fortë për t’u bashkuar me Partinë Demokratike

Kryetarja e Partisë “Lëvizja për Ndryshim”, Jozefina Topalli thotë se bashkimi i së djathtës është i rëndësishëm por thekson se nuk mund të bëhet...

Parlamenti grek voton zgjerimin në Jon/ Mitsotakis: Rama na dha të drejtë

Pas dy ditësh diskutime, parlamenti grek ka aprovuar më shumicë votash projektligjin me anë të të cilit, Greqia zgjeron ujërat e saj territoriale nga...

Sondazhet e shtuara janë lajm i mirë

Nga: Astrit Patozi Denduria e pazakontë sondazheve dhe sidomos diferencat e tyre të mëdha me njëra-tjetrën janë në fakt sondazhi më i mirë se të...

Dy vëllezërve nga Mirdita u sekuestrohen 5 mln euro pasuri e paligjshme (Emrat)

Një aksion i madh policor ka ndodhur së fundmi në Tiranë, motivi i të cilit është sekuestrimi i pasurive që janë vënë në mënyrë...

Kush janë liderët më të pasur botërorë të të gjitha kohërave

Pagat zyrtare për udhëheqësit botërorë variojnë nga ato modeste, deri tek ato jashtëzakonisht të larta. Por shumë udhëheqës të dikurshëm dhe aktuale mburren me...