E enjte, 20 Janar, 2022
12.5 C
Tirana

PD i përgjigjet Ramës: E di që do humbasë, ndaj sulmon takimet tona elektorale

Partia Demokratike iu është përgjigjur deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili quante mitingjet e Lulzim Bashës si përshesh, në kohën kur ka nisur vaksinimi masiv i popullsisë.

Në një deklaratë zyrtare, PD shkruan se Rama e di që do të humbasë ndaj përpiqet që të sulmojë takimet tona elektorale duke përdorur pretendime të rreme.

Sipas PS,  Rama po përpiqet që të ndalojë fushatën e tyre duke keqinformuar, kërcënuar dhe ushtruar presion ndaj tyre.

Reagim i Partisë Demokratike:

Rama e di qё do tё humbasё, ndaj po pёrpiqet tё sulmojë takimet tona elektorale duke pёrdorur pretendime tё rreme.Rama e di qё askush nuk mund t’indalojё qytetarёt shqiptarё qё duan ndryshim dhe kjo e shqetëson atё. Ajo qё ai di tё bёjё ёshtё tё fajёsojё çdokёnd pёr dёshtimet e tij. Partia jonё funksionon si çdo parti nё Shqipёri – nё zbatim tё ligjit dhe nё mёnyrё demokratike. Rama pёrpiqet ta ndalojё kёtё duke keqinformuar dhe duke pёrdorur kёrcёnime dhe presion ndaj PD. Por kjo nuk do ta ndihmojё atё.Nё 25 Prill, Shqipёria do tё fitojё dhe Rama do tё humbasë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Dorëzohet” biznesmeni që iu bë atentat, kërkon ndihmë nga shteti

Administratori i një shkolle private në vend, i cili ditë më parë i shpëtoi një atentati, ka ndryshuar dëshminë e tij e dhënë më...

Modernizim bazës ajrore të NATO-s në Kuçovë! Rama: Do zbatohen 5 projekte

Kryeministri Edi Rama dhe ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim, kanë marrë pjesë sot në ceremoninë e mbajtur me rastin e nisjes së...

Einxhel “merr hak” për Dagzin, dërgon në nominim Monikën (VIDEO)

Einxhel “hakmerret” për Dagzin, duke dërguar në nominim Monikën. Mbrëmjen e djeshme, banorët e shtëpisë së “Big Brother VIP” kanë zhvilluar një shfaqje me...

Kompanitë ajrore anulojnë qindra fluturime për në SHBA, për shkak të rrjetit 5G

Qindra fluturime drejt Shteteve të Bashkuara dhe disa të tjera që ishin planifikuar të niseshin nga disa aeroporte amerikane u anuluan të mërkurën, edhe...

Einxhel në gjendje të rëndë psikologjike, ja si ia shpreh dashurinë DJ Dagz

DJ Dagz është eleminuar nga shtëpia e "Big Brother Vip", dhe e dashura e tij Einxhel e ka përjetuar shumë keq. Moderatorja shfaqet e...