E mërkurë, 22 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Paskal Milo: Të sakrifikojmë 15 politikanë, ose keq e më keq do shkojë puna

Ish-ministri i Jashtëm, Paskal Milo i ftuar në emisionin ‘Arena’, theksoi se politika ka nevojë për vetting, në mënyrë vendi të pastrohet nga konfliktualiteti, përndryshe situata do të rëndohet.

Sipas tij, politika shqiptare duhet pastruar nga individët që bëjnë gjithçka për pushtet.

“Ndërkombëtarët kanë frikë për riciklimin e krizave në Shqipëri, krizave politike dhe sociale, sepse u rrënon të gjithë investimin që kanë bërë ndër vite në vendin tonë.

E dyta: vetë ne nuk jemi të interesuar. Ky vend do të shkojë keq e më keq, më mirë të sakrifikojmë 10-15 politikanë, të cilët janë të lidhur pas interesave dhe pas pushtetit sa janë gati të djegin Shqipërinë për të qëndruar në pushtet apo për të ardhur në pushtet. Prandaj, ai vetting politik, duhet të bëhet në vendin tonë një orë e më parë, që të pastrohet politika nga konfliktualiteti që po ia merr frymën këtj vendi”, deklaroi ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...