E premte, 15 Janar, 2021
3 C
Tirana

Partizani e konfirmon, dy lojtarë mposhtin virusin

Dy lojtarët e Partizanit, Deian Boldor dhe Besnik Ferati e kanë mposhtur koronavirusin. Ky lajm konfirmohet nga vetë klubi i kuq, ku të dy lojtarët kanë rezultuar negativë dhe e kanë kaluar përfundimisht virusin COVID-19.

Të dy pjestarët e ekipit, në zbatim të protokollit të miratuar nga Ministria e Shëndetësisë, ditën e premte i janë nënshtruar testit të dytë. Nga përgjigjet e ardhura kanë rezultuar negativ.

Njoftimi i Partizanit:

NJOFTIM

FK Partizani njofton se dy lojtarët e skuadrës, të cilët rezultuan të parët pozitiv me CODIV-19, Deian Boldor dhe Besnik Ferati, kanë dalë negativ. Të dy pjestarët e ekipit në zbatim të protokollit të miratuar nga Ministria e Shëndetësisë, ditën e premte i janë nënshtruar testit të dytë dhe nga përgjigjet e ardhura kanë rezultuar negativ.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Spiropali: Që nga 2013 janë regjistruar 235 mijë vende pune më shumë

Ministrja Elisa Spiropali është shprehur se që nga viti 2013 në vendin tonë janë regjistruar 235 mijë vende pune më shumë, duke shtuar se...

SHBA vijon tërheqjen e trupave nga Afganistani, kanë mbetur vetëm 2.500

Ushtria amerikane ka ulur nivelin e trupave në Afganistan në 2.500. Ky është niveli më i ulët i pranisë amerikane në gati dy dekada,...

Aksidenti me 4 viktima/ Momenti i parakalimit të gabuar të ‘Citroen-it’ (Video)

Publikohet video e aksidentit që i mori jetën 4 shtetasve nga Kosova në Rrugën e Kombit, mbrëmjen e djeshme (14 janar). Në videon e publikuar...

Rigoni dhe samiti i Tiranës

Nga: Frrok Çupi Këtu është në plan një samit dialogu mes shteteve fqinje, por njëkohësisht disa kanë lëshuar fjalë kundër, sikur ‘u bëmë ne shqiptarët...

Vllaznia me njërën dorë te titulli, Teuta zhyt Bylisin në krizë

Përfundojnë dy ndeshjet që hapën siparin e javës së 14 të Kategorisë Superiore. Teuta mundi me rezultatin e pastër 2-0 Bylisin, dhe me këtë fitore...