E diel, 17 Tetor, 2021
14.5 C
Tirana

“Parazita gjakpirës”, Roza Lati shpërthen ndaj “Arkiva Shqip” (VIDEO)

Moderatorja Roza Lati ka mbështetur publikisht Albërije Hadërgjonajn, e cila pak ditë më parë ka shpërthyer ndaj “Arkiva Shqip”. Një video e saj gjatë një interviste në “Abc News” është bllokuar nga “Arkiva Shqip”. Lidhur me këtë akt, Roza ka reaguar ashpër ndaj kompanisë muzikore.

“S’ka faj @alberije_hadergjonaj qe ju degjeneroi publikisht. S’keni guxuar as te me pergjigjeni ne email. Parazita gjakpires”, shkruan ajo bashkëngjitur videos së postuar në Instagram.

 

View this post on Instagram

 

S’ka faj @alberije_hadergjonaj qe ju degjeneroi publikisht. S’keni guxuar as te me pergjigjeni ne email. Parazita gjakpires.

A post shared by Roza Lati (@roza_lati) on

Pak ditë më parë, këngëtarja e njohur, Albërije Hadërgjonaj, ka debatuar ashpër me përfaqësuesit e kanalit të njohur në Youtube, “Arkiva Shqip”, pas prishjes së kontratës me këta të fundit.

Në studion e emisionit “Ftesë në Pesë”, Hadërgjonaj akuzoi “Arkiva Shqip” se i kanë fshirë historikun e punës së saj, ndërsa kanali në Youtube akuzon këngëtaren se i ka shantazhuar që këngët e saj të jenë edhe në këtë platformë edhe në kanalin e saj personal.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...