E enjte, 24 Qershor, 2021
19.5 C
Tirana

Pandemia në Itali/ Rritet numri i rasteve të reja në 24 orët e fundit

Italia ka regjistruar një rritje të rasteve të reja me koronavirus, në krahasim me bilancin e një dite më parë.

Gjatë 24 orëve të fundit, në vendin fqinj janë regjistruar 1.370 raste të reja, 263 më shumë se dje. Kështu shkon në 280.153 numri total i rasteve pozitive me Covid-19 në Itali.

Ndërkohë, numri i viktimave ka qenë më i ulët sot. Sipas Worldometers, në 24 orët e fundit në Itali janë shënuar 10 të vdekur, ndërsa dje u regjistruan 12.

Që prej shpërthimit të pandemisë, në Itali kanë humbur jetën mbi 35 mijë persona nga koronavirusi.

Më shumë se 27 milionë njerëz nga e gjithë bota janë prekur nga Covid-19, ndërsa rreth 900 mijë persona kanë humbur jetën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Grupi i Ferrit”/ Kualifikohen Franca, Gjermania dhe Portugalia

Përfundojnë dy ndeshjet e grupit F. Hungaria ka befasuar Gjermaninënë “Allianz Arena”, teksa i ka mbyllur këto 90 minuta në barazim 2-2. Hungarezët zhbllokuan...

Euro 2020/ Plotësohet rebusi i 1/8-ave, ja përballjet me eleminim direkt

KALENDARI I 1/8-AVE E Shtunë 26 Qershor Uells vs Danimarkë (18:00, Amsterdam) Itali vs Austri (21:00, Londër) E Diel 27 Qershor Holandë vs Rep. çeke (18:00, Budapest) Belgjikë...

Izraeli paralajmëron masa për shkak të variantit Delta

Izraeli njoftoi të mërkurën (23 qershor) se do të shtyjë lehtësimin e hyrjes së turistëve individualë për shkak të shqetësimeve për përhapjen e variantit...

Blinken: SHBA nuk ka partner e mik më të mirë se Gjermaninë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken falenderoi të mërkurën Kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel për “udhëheqjen e jashtëzakonshme” duke thënë se “SHBA nuk kanë...

Gara ‘formale” për kreun e AMA shton shqetësimet për lirinë e medias

Komisioni Parlamentar për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik – me deputetë në përfundim të mandatit dhe të ashtuquajturën opozitë parlamentare, vendosi të mërkurën...