E hënë, 18 Janar, 2021
-1 C
Tirana

Pandemia në Brazil/ Presidenti: Herët a vonë të gjithë do infektohemi

Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro deklaroi së fundmi se herët a vonë të gjithë do infektohen me koronavirus.

“Më vjen keq për ata që kanë humbur jetën, por dua ta bëj të qartë. Karantina shërbeu për t’i dhënë kohë spitaleve të përgatiten për virusin, me mjetet e nevojshme dhe respiratorët për ata që u infektuan.

Qëllimi ynë tashmë është që një i infektuar, të mos infektojë të tjerët, por herët a vonë të gjithë do infektohemi”, tha Bolsonaro.

Kujtojmë se Brazili është vendi i dytë me numrin më të lartë të të infektuarve në botë, me më shumë se 1.5 milionë raste dhe shifrat pritet të rriten teksa baret, restorantet apo palestrat u hapën ndërsa betejën me Covid-in e kanë humbur mbi 60 mijë persona.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Keqpërdorimi i ligjit dhe Ilir Metës nga socialistët

Nga: Mero Baze Presidenti Ilir Meta ka nisur fushatën elektorale sikur të ishte kryetari de jure i LSI. Sot ka bërë takimin e radhës në...

Kush i fiton zgjedhjet Rama apo Basha? Ja sondazhi i ‘Flame Tree Advisors’

Mbrëmjen e sotme në ‘Çim Peka Live’ janë prezantuar rezultatet e sondazhit të parë paraelektoral se si qytetarët e perceptojnë situatën politike në vend. Sondazhi...

SHBA/ Trupat e Gardës nën shqyrtim nga FBI-ja mes frikës nga sulme të brendshme

Pjesëmarrësit në një provë për inaugurimin e Presidentit të zgjedhur Joe Biden u evakuuan të hënën nga krahu Perëndimor i Kapitolit me urdhër të...

Befason Çiljeta: Do votoj Ramën, demokratët janë të zhgënjyer nga Basha

Do të mbahet mend si një nga këngëtaret që ka qenë e pozicionuar hapur krah Partisë Demokratike, madje ka qenë pjesë e disa mitingjeve...

Nga këmbët tek buzëqeshja: Vipat që kanë siguruar pjesë të trupit të tyre

Njerëzit e famshëm janë të njohur për bërjen e gjërave të pazakonta dhe për shpenzimin e shumave të mëdha. Ndërkohë, disa prej tyre kanë...