E hënë, 18 Janar, 2021
-1 C
Tirana

Pandemia/Eksperti i shqetësuar: ‘Imuniteti i tufës’ do na çonte në një katastrofë globale

Shkencëtarët ende nuk kanë konfirmuar nëse ‘imuniteti i tufës’ funksionon në mënyrë të plotë ndaj COVID-19. Po kështu, shkalla dhe kohëzgjatja e imunitetit midis pacientëve të rikuperuar, mbetet ende e paqartë.

Në lidhje me këtë çështje, një ekspert i lartë i shëndetësisë në Kinë, Zhang Wenhong, ka pohuar se do të ishte e pamundur që njerëzit ta luftojnë pandeminë me ‘imunitetin e tufës’.

Wenhong, i cili menaxhoi situatën ndaj COVID-19, është shprehur i bindur se kjo metodë do të çonte në një katastrofë globale. Për të aplikuar këtë metodë, ai tha se duhet të infektohen së paku gjysma e popullsisë së botës, për të ndaluar COVID-19.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA/ Trupat e Gardës nën shqyrtim nga FBI-ja mes frikës nga sulme të brendshme

Pjesëmarrësit në një provë për inaugurimin e Presidentit të zgjedhur Joe Biden u evakuuan të hënën nga krahu Perëndimor i Kapitolit me urdhër të...

Befason Çiljeta: Do votoj Ramën, demokratët janë të zhgënjyer nga Basha

Do të mbahet mend si një nga këngëtaret që ka qenë e pozicionuar hapur krah Partisë Demokratike, madje ka qenë pjesë e disa mitingjeve...

Nga këmbët tek buzëqeshja: Vipat që kanë siguruar pjesë të trupit të tyre

Njerëzit e famshëm janë të njohur për bërjen e gjërave të pazakonta dhe për shpenzimin e shumave të mëdha. Ndërkohë, disa prej tyre kanë...

Pse populli nuk e kupton, që zgjedhjet e 25 prillit janë shitur nga Basha?

Nga: Kreshnik Spahiu 5 vjet më parë kam përjetuar një nga ngjarjet më të hidhura në politikë. Isha në Peshkopi gjatë fushatës elektorale për zgjedhjet...

Gjermani, kush nuk pranon karantinën do të mbahet në qëndra paraburgimi

Gjermanët që refuzojnë të karantinohen pasi rezultojnë pozitiv ndaj Covid do të mbahen në qendrat e paraburgimit sipas rregullave të reja të përgatitura nga...