E mërkurë, 16 Qershor, 2021
25.5 C
Tirana

Etiketa

eksperti kinez

Pandemia/Eksperti i shqetësuar: ‘Imuniteti i tufës’ do na çonte në një katastrofë globale

Shkencëtarët ende nuk kanë konfirmuar nëse 'imuniteti i tufës' funksionon në mënyrë të plotë ndaj COVID-19. Po kështu, shkalla dhe kohëzgjatja e imunitetit midis...

Eksperti: Nëse SHBA nuk kontrollon koronavirusin, pasojat janë shkatërrimtare

Një nga ekspertët më në zë kinezë mbi koronavirusin, ka vënë në dyshim aftësitë e qeverisë amerikane, për të luftuar pandeminë. Kjo pasi situata...

Të fundit

Putin: Biden është burrë shteti, shumë ndryshe nga Trump

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin e ka konsideruar burrë shteti homologun e tij amerikan, Joe Bideen. Në konferencën për mediat pas takimit me këtë të...

Euro prek nivelin më të ulët që nga fillimi i pandemisë

Euro ra të mërkurën në nivelin e 122.85 lekëve, duke prekur nivelin më të ulët që nga fillimi i pandemisë. Sipas kursit zyrtar të këmbimit...

BE-ja bie dakord për sanksione të reja ndaj Bjellorusisë

Bashkimi Evropian ka rënë dakord për të vendosur sanksione ndaj 78 individëve dhe shtatë entiteteve të Bjellorusisë për shkak të uljes së detyruar të...

”Ambasadorët do kthehen në postet e tyre”/ Putin zbardh takimin me Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka zbardhur detaje nga takimi që zhvilloi me homologun e tij amerikan, Joe Biden ditën e sotme në Gjenevë. Gjatë...

Futbollistët luajnë shumë ndeshje, ndaj rrezikojnë jetën në fushë

Edhe pse prej shumë kohësh është konsideruar si një problem me të cilin duhet të merret bota e sportit profesional, shpeshtësia e angazhimeve dhe...