E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

“Pak respekt ju lutem”, eksperti kap gafën e Ministrisë së Shëndetësisë

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho, është revoltuar ndaj organeve të Shëndetësisë në lidhje me statistikat e të infektuarve dhe të vdekurve nga COVID-19.

Duke marrë shkas të bërjes publike nga Ministria e Shëndetësisë të emrit të mjekut Elmaz Eltari që humbi jetën nga COVID-19, Dasho shkruan se ministria duhet të kërkojë falje publike nëse nuk ka marrë lejen e familjarëve për këtë.

Mjeku i njohur 85-vjeçar, ish drejtues i klinikës infektive në QSUT, nuk ia doli dot mbanë si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës.

Statusi

PAK RESPEKT, JU LUTEMI!

Pardje humbi jetën profesori, këshilluesi, mentori, kolegu dhe miku i shumë prej mjekëve të sotëm, Prof. Eltari. Duke uruar që profesori ynë i nderuar të prehet në paqe i kujtuar nga studentët, kolegët dhe pacientët, një kërkesë për ministrinë.

Në respekt të së drejtës për fshehtësinë e informacionit, emrin e profesorit ta heqë nga deklarata ditore e COVID. Në se familjarët e profesorit kanë dhënë leje për të bërë publik emrin, atëherë le të korrigjojnë dhe të vendosin në deklaratë emrin e saktë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...