Futboll

Pagoi shifrën e majme për ta pasur, Interi largon nga skuadra mesfushorin


               Publikuar në : 15:44 - 18/01/20 B H

Trajneri i klubit të Interit, Antonio Conte ka vendosur që mesfushori Valentino Lazarotw mos jetë më pjesë e skuadrës.

Italianët paguan 22.4 milionë euro për ta bërë atë pjesë të klubit dhe kishin pritshmëri të mëdha nga23-vjeçari. Mediat italiane shkruajnë për një akord të mundshëm me Newcastle për largimin e austriakut.

Besohet se Conte do t’ua huazojë anglezëve 23-vjeçarin deri në fund të sezonit. Nëse Newcastle vendos ta marrë për këtë periudhë futbollistin do të derdhë 2 milionë euro në arkën e italianëve. Ndërsa nëse do ta blejë përfundimisht, klubit anglez do t’i duhet të paguajë 20 milionë euro.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT