E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Pa garë dhe rivalë, Kryemadhi komenton zgjedhjet në LSI

Monika Kryemadhi fitoi mandatin e saj të dytë në krye të LSI.

Ajo ishte e vetmja që kandidoi dhe e pyetur nëse kjo ishte një garë për rivalë, Kryemadhi kundërshtoi në ”Open”.

Kushdo që do donte mund të kandidonte, që në korrik kur ka qenë afatet kohore kur u shpall procesi. Nuk ka të bëjë kryetari por ekipi drejtues. Kandidimi im s’ka të bëjë se është vetëm por përgjegjësinë që në garën e kemi në 25 prill. Unë mora një gjysmë mandati në një moment kur LSI kaloi në opozitë. Ne mund të bënim dhe fasadë që sikur kishim 10 kandidatë, por kjo ishte reale”, tha ajo.

Kryemadhi nuk e pranon krahasimin që i bëjnë me kryeministrin Rama.

“Ndryshimi im mes Edi Ramës dhe LSI, në zgjedhjet e 30 qershorit unë Ramën nuk e kam sulmuar pse kandidoi vetëm me një kandidat, por edhe kur kishte mundësi të zgjidhte një kandidat ai nuk arriti të gjejë një kandidat të saktë. Tjetra kishte një dekret presidencial që shtynte datën e zgjedhjeve nga 30 qershori në 13 tetor”, u shpreh Kryemadhi.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...