E premte, 22 Janar, 2021
9 C
Tirana

OBSH: Kjo është pandemia më e ashpër me të cilën jemi përballur

Në një konferencë për shtyp në Gjenevë, Kreu i OBSH, Tedros Ghebreyesus theksoi se koronavirusi është pandemia më e ashpër me të cilën janë përballur ndonjëherë.

Ghebreyesus u shpreh se në 6 javët e fundit numri i personave të prekur nga virusi pothuajse është dyfishuar.

Rikujtojmë se edhe në Shqipëri situata paraqitet shqetësuese.

Muajt e fundit ka pasur një rritje të numrit të viktimave dhe të të infektuarve me COVID-19. Situatë e ngjashme paraqitet edhe në vendet e Ballkanit Perëndimor.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...