E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020
13 C
Tirana

Nusja fut në borxhe vjehrrën duke blerë rroba dhe pije nëpër dyqanet e lagjes

Më të lexuarat

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

“Kujdesu për engjëllin tim”/ Publikohet audio e fundit e Maradonës në Whatsapp

Disa orë më parë u shfaq audio e fundit në Whatsapp, e dërguar nga Diego Armando Maradona. Disa ditë para se të vdiste, “El...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

“Maradona ishte përdhunues”, futbollistja: Ai ka dhunuar gratë (FOTO)

Në kohën kur e gjithë bota ka përkujtuar legjendën e futbollit Diego Armando Maradona, ka nga ato personazhe që kanë shprehur haptazi urrejtjen dhe...

Saudët, familja më e pasur në botë me 1.5 trilionë dollarë

Familja mbretërore e Arabisë Saudite, është sot më e madhja dhe më e pasura në botë. Ajo përbëhet rreth 15.000 anëtarë. Por shumica e...

Rusi/ Vetëvritet truproja e Putin, kolegu: Punonim në kushte të këqija

Truproja i presidentit rus, Vladimir Putin vrau veten sot në Kremlin. Sipas mediave ruse, Mikhail Zakharov, punonjësi i departamentit të 5-të, kreu vetëvrasjen gjatë...

“E mor Osman ç’na bëre, si është jeta”, i moshuari detyron Ramën të heq këpucët

Një i moshuar në fshatin Gjepalaj në Shijak, ka detyruar kryeministrin Rama që të heqë këpucët përpara se të hyjnë në shtëpinë e re,...

Ish-Presidenti Alfred Moisiu mbush 91 vjeç, ja disa fakte nga jeta e tij

Ish-Presidenti i Republikës, Alfred Mosisiu sot feston 91-vjetorin e lindjes. I lindur në Shkodër në vitin 1929, djali i Spiro Moisiut, në moshën 73-vjeçar...

Covid-19: Rritje e frikshme e rasteve të reja në vend

Kurba e Covid-19, ka shënuar sërish një rritje të frikshme në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit, 832 persona...

Pjesë e emisionit “Historia ime” në Tv Klan ka qenë Nazmija, një nënë dhe gjyshe e cila ka ardhur të rrëfejë historinë me nusen e saj të vogël. Sipas saj, Nazmia ka bërë shumë për nusen e vogël dhe ia ka krijuar të gjitha kushtet për të qenë e lumtur me djalin. Por ajo filloi të sillej jo mirë, të mos punonte në shtëpi dhe të flinte deri vonë. Ndërkohë që Nazmia ishte në Gjermani tek fëmijët, nusja shkonte blinte rroba duke e futur në borxhe vjehrrën.

Mirela Milori: Vjen nipi në jetë, a po thelloheshin këto pakënaqësitë apo u kaluan?

NazmijaPo thelloheshin sepse nipi ishte një bebe e vogël, duhet të laheshe, të ushqeheshe. Ai fëmijë nuk ka ngrënë kurrë në orarin e duhur. Unë ikja punoja, kishim një kopësht humanitar mbrapa shtëpisë dhe punoja si kuzhiniere. Bëja supë për të dhe djalin dhe ia çoja deri tek krevati. Ajo flinte deri në 11, nuk e gjeje dot gjuhën me të. Djali më thotë një ditë që nuseve të tjera nuk i bërtet, vetëm nuses sime i bërtet.

Mirela Milori: A i bërtisje ti?

Nazmija: Jo, nuk i bërtisja, vetëm i flisja i thoja çohu duhet bërë kjo duhet bërë ajo. Unë i flisja si të ishte vajza ime. Edhe pse kishe shumë gabime unë nuk jam zënë asnjëherë me të. Kur iku më la shumë borxhe. Shkonte në dyqan, e mbushte çantën me redbull etj. I thoja mos rrini pa ngrënë, hani se ua dërgon mama lekët. Kur iku më la shumë lekë borxh deri tek farmacia. Mendoja se ka marrë ilaçet e çunit dhe kur më tha, ku është ajo nusja e gjatë, ku është se kam parë.

I thashë ka ikur, më vjen turp ta them por ka ikur. Ajo më tha më ka lekë borxh. I thashë ti ia ke dhënë se është nusja ime dhe unë normalisht që do të t’i jap. Tek dyqane me rroba, tek njëri kam paguar 600 mijë, tek tjetri 400, nja 34 tek një tjetër që kishte marrë paketa cigare për t’ja dërguar të atit në Francë e kishte thënë që do i sjell kur të vij.

Mirela Milori: Ke folur me djalin e ti tregoje që këto gjëra nuk më pëlqejnë tek nusja?

Nazmija: Ai e donte atë më shumë, sesa duhej dhe shumë mirë bënte sepse kur e do gruan shkon dhe familja shumë mirë dhe unë prandaj e toleroja se ma donte djalin. Por nga fundi, kur unë ika në Gjermani, ajo as nuk e lante dhe as nuk e pastronte. Më thoshin njerëzit që Klodi del shumë keq në rrugë dhe me shapka. Ajo vishet mirë, lyhet e bëhet. Kur kthehej nga puna djali i thoshte nuk jam shërbëtore unë, hajde ikim për kafe. Djali të atit të vajzës i tha një ditë që s’po na pëlqen sjellja e Ornelës dhe ai tha çudi sepse ajo ka qenë vajza më e mirë.

Mirela Milori: Pse u nda me djalin tënd?

NazmijaSi duket mori letrat i ati në Francë. I ati i kishte thënë që këtu nuk merren letrat me burrë, merren pa burrë dhe si duket aty i pëlqeu asaj kur shkoi dhe bëri divoricin. Ajo më pas erdhi nga Franca, unë erdha nga Gjermania. Filloi të silleshe menefrege, të rrinte gjithë ditën në telefon, djalit nuk i bëntë yzmet. Një ditë mori telefonin dhe foli me të ëmën fshehurazi, djalin e kishte mbyllur në dhomë. Djali qante dhe unë hapa dritaren dhe e mora, në ato momente vjen kjo dhe ma tërheq nga duart dhe nuk e di pse e bënte këtë.

Mirela MiloriKur ia tha që do ndahen, e dinte djali jot?

Nazmija: Klodi e pa situatën vetë, po i kërkonte shumë gjëra dhe më tha mami të lutem ma hiq këtë nga shtëpia, nuk mundem dot më është fundi. I thashë do të të djegë shpirtin, do të të marrë djalin, më tha jo nuk mundem ta duroj dot më.

Mirela MiloriPo pse?

Nazmija: Tani në dhomën e gjumit nuk jam unë, nuk e di. /tvklan.al

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Hetimet e SPAK/ Ish-drejtori i burgut 313 akuzohet për korrupsion

SPAK ka përfunduar hetimet për procedimin penal të Eduard Strugaj, ish drejtor i burgut 313-të dhe të pandehurve të tjerë. I pandehuri Eduard Strugaj,...

‘Bashkë do ia dalim’, Kosova me masa kufizuese për festat e fundvitit

Shifrat në rritje të infektimeve të reja, ka detyruar autoritetet në Kosovë të ndërmarrin masa të reja. Duke analizuar situatën e ku nuk ka patur...

32 vite në skenë/Altin Shira: Shqiptarët dikur ishin më dorëlëshuar

Altin Shira, me plot 32 vite në skenë, vijon të jetë i kërkuar nga publiku. Si një artist me shumë vite karrierë, Altin Shira...

Kina e zgjeron sfidën ndaj Perëndimit, po synon që të ‘pushtojë’ hënën

Nga: Pierre Haski “Internazionale” Sfida midis fuqive të mëdha, nuk është e kufizuar vetëm në planetin tonë. Në rast se në të shkuarën hapësira ishte...

Tiranë/Dyshonte se ishte infektuar me Covid-19, 57-vjeçari pret damarët

Një 57-vjeçar ka tentuar të vrasë veten në banesën e tij, pasi dyshonte ishte prekur me koronavirus. Ky rast ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, në...